خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/02/20 17:58:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در دیدار با رییس مجلس کویت:

کشورهای اسلامی حضور پررنگ‌تری در حمایت از حقوق مردم فلسطین داشته باشند

**رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: روابط ایران و کویت از عمیق ترین روابط در منطقه است.

 به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت از استانبول علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس مجلس کویت با ابراز خرسندی از روابط ایران و کویت اظهار امیدواری کرد که این روابط در بخش­های مختلف به ویژه مسائل اقتصادی بیش از گذشته تقویت شود.

لاریجانی با اشاره به برپایی اجلاس کمیته اجرایی بین المجالس اسلامی در ترکیه اظهار داشت: در شرایطی که ملت فلسطین شرایط خاصی را سپری می کنند انتظار این است که کشورهای اسلامی حضور پررنگ تری را در حمایت از حقوق فلسطینیان داشته باشند.

وی افزود البته علی رغم اینکه برپایی چنین نشست هایی از منظر سیاسی و تبلیغاتی خوب است اما یک ایراد نیز به آن وارد است که باید تلاش شود تا تصمیمات آن عملیاتی شود، در همین راستا تهران پیشنهاد داده تا کمیته ای دائمی برای پیگیری موضوع فلسطین تشکیل شود.

این گزارش می افزاید: رئیس مجلس کویت نیز با تاکید و تقویت روابط ایران و کویت اظهار داشت که آنچه مهم است این است که در ارتباط با مسائل منطقه ای ما نباید صرفاً به برپایی یک اجلاس اکتفا کنیم.

وی افزود: امیدواریم هیات های پارلمانی حاضر در این اجلاس به پیشنهاد ایران مبنی بر تشکیل کمیته اجرایی دائمی برای پیگیری موضوع فلسطین را به خوبی بشنوند و به آن پاسخ مثبت بدهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet