خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/02/20 18:36:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در اجلاس فوق العاده کمیته اجرایی اتحادیه مجالس اسلامی:

باید در برابر یهودی‌سازی بیت‌المقدس بایستیم

** رئیس مجلس در سخنرانی خود در اجلاس فوق العاده کمیته اجرایی اتحادیه مجالس کشورهای عضو کنفرانس اسلامی اظهار داشت: فلسفه برپایی این اجلاس توهین بزرگ به عالم اسلام و نابود کردن هویت قبله اول مسلمانان یعنی قدس شریف است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت اعزامی به استانبول علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: فلسفه این که امروز همگی ضرورت دیدیم تا یک بار دیگر در یک اجلاس فوق العاده در استانبول گردهم آییم یک حادثه مهم و اثرگذار در منطقه است؛ که از آن می توان به جنایت دینی و فرهنگی و «توهین بزرگ» به عالم اسلامی یاد کرد و آن عبارت است از نابود کردن هویت قبله اول مسلمانان و  نادیده گرفتن تاریخ کهن اسلام در مکان مقدس مسلمانان یعنی شهر بیت المقدس و ناحیه سازی این ناحیه تاریخی اسلامی، آن هم با اتخاذ نامشروع ترین روش های ممکن توسط رژیم صهیونیستی.

وی خاطرنشان کرد: اگرچه رژیم صهیونیستی طی ماه های گذشته وقاحت و بی شرمی را به بدترین وجه ممکن رسانده است این است که عملکرد شصت ساله این رژیم مذکور نشانگر آن است که این نظام جعلی از همه ابزارهای غیرانسانی علیه ساکنان اصلی سرزمین فلسطین استفاده کرده و به هیچ توافقی پایبند نبوده است.

لاریجانی گفت: رژیم صهیونیستی در مسئله استفاده از ترور آنچنان گستاخی نموده که می توان آن را بعنوان بزرگ تر کشور تروریستی نام نهاد و چنانچه بخواهیم لیستی از اعمال تروریستی این رژیم ارائه نماییم با حدیث مفصلی که آخرین این اقدام زشت را می توان در ترور المبوح در دبی نام برد.

لاریجانی خاطرنشان کرد: پس از اعلام رژیم جعلی اسرائیل که از سال 1948 این رژیم به درگیری های خونین با اعراب مسلمان صاحب این سرزمین دست زد و بسیاری از آنان را با اتخاذ سیاست اجباری از سرزمین مادری خود اخراج نمود و تا به امروز هم با وضع قانون ممانعت از بازگشت به آنان نداده است.

رئیس مجلس ادامه داد: با این مقدمه یک سوال اساسی به نظر بنده می رسد و آن این است که چرا روش هایی تاکنون در پیش گرفته شده از امضاء قراردادهای صلح تا تشکیل کنفرانس های بین المللی و ارائه پاره ای راهکارها همانند قرارداد اصل 1 و 2 و ایریزر و کنفرانس به اصطلاح صلح مادرید تا شرم السحر و اناکوئیسم و ارائه طرح هایی همانند نقشه راه و غیره جواب نداده و علی رغم همه اینها این رژیم گستاخ تر از گذشته عمل می نماید.

وی افزود: به نظر می رسد پاسخ این سوال امروز برای همه امت اسلام، دولت ها و پارلمان ها روشن است و 2 علت مهم دارد، علت نخست اینکه همه قراردادها را عادلانه و با هدف تضعیف رژیم صهیونیستی و با پشتوانه نوال غربی خصوصاً حمایت همه جانبه امریکا و انگلیس و با هدف تضعیف حقوق فلسطینیان بعنوان صاحبان اصلی این سرزمین طراحی شده و قهراً منتهی به شکست شدند.

رئیس مجلس ادامه داد: علت دوم آن هم این است که رژیم صهیونیستی یک هدف کلان تسلط بر کشورهای منطقه را دنبال می کند و عملاً از این گونه قراردادها و طرح های به اصطلاح صلح آمیز بعنوان ابزاری بهره جسته است به نحوی که طرفداران مذاکرات صلح خود به بی خاصیت بودن این روش ها پی بردند.

وی تصریح کرد: بی تردید جریان رسانه ای غربی با ایجاد جنگ روانی برخی از کشورهای اسلامی را نیز دچار نوعی شتاب زدگی در تصمیم و یا به تعبیری خام اندیشی و خوش خیالی نموده بود و برخی ها به روند به اصطلاح صلح دل بسته بودند برای هر دیرباوری ماهیت رژیم صهیونیستی به خوبی شفاف شده است.

لاریجانی با بیان اینکه در این روند غیرعادلانه و غیرموثر بر سر حل مسئله فلسطین جوانان برومند فلسطینی به سمت انتفاضه روی آوردند و این مطلب را با دل و جان لمس کردند که «کس نخوارد پشت ما جز ناخن انگشت ما» اظهار داشت: انتقاضه به مرور شکل مستحکم تری به خود گرفت و با الگوگیری از جریان مقاومت و حزب الله به یک جریان بدیل جدی بر سر حل و فصل مسئله فلسطین درآمد.

وی افزود: این جریان مقاومت همانی است که توانست در ماجرای تجاوز رژیم صهیونیستی به لبنان هیمنه پوشالی رژیم صهیونیستی را بشکند و رکورد 33 روزه ایستادگی در مقابل رژیم صهیونیستی را به نام مقاومت ثبت نماید و با ایمان مستحکم به مبدا هستی در مقابل ارتش مجهز این رژیم ایستادگی کند. وی ادامه داد: مردم قهرمان غزه نیز علی رغم محاصره اقتصادی و در بدترین شرایط زندگی آن هم در عصری که ادعاهای حقوق بشری برخی کشورهای غربی پشتیبان رژیم صهیونیستی هوش فلک را کر کرده است با تمسک به جریان اصیل مقاومت توانستند 22 روز در مقابل رژیم صهیونیستی ایستادگی نمایند تا آنچه این رژیم غاصب فاشیسم از مدرن ترین صلاح ها و مخرب ترین و کشنده ترین روش ها علیه مردم مظلوم غزه استفاده نمود.

لاریجانی خاطرنشان کرد: اگر به تاریخ شصت­ساله رژیم صهیونیست نظری بیافکنیم به صراحت درمی یابیم که تنها اتفاق موثر تضعیف کننده این رژیم گستاخ و ضربه زننده به آن فقط و فقط توسط جریان مقاومت اتفاق افتاده و جریان صلح دروغین و تشکیل کنفرانس و راه حل های دگر به هیچ نتیجه ای ممتد نشده است الا اینکه حیثیت فلسطین و مسلمانان در بازار مکاره جهانی به حراج گذاشته شده است.

وی گفت: ما به عنوان دولت ها مجالس و متصدیان امت اسلامی باید خودمان را به درک ملت­هایمان و مردم دردمند فلسطین نزدیک نماییم و درنتیجه این فهم مشترک به علاج واقع بینانه بیاندیشیم و نگذاریم بیش از این رژیم صهیونیستی با تمسک به شعارهای فریبنده و دولت های غربی پشتیبانی کننده او با ارائه راهکارهای غیرعادلانه ما را در مسیر رفت و برگشت یک­طرفه به کنفرانس های بی حاصل معطل نماید و برای آن رژیم زمان بخرد.

رئیس مجلس اظهار داشت: همگی شاهد هستیم که در این شرایط بحرانی باز هم سردمداران ایالات متحده امریکا با بی شرمی تمام سخن از روند سازش می زند آقای اوباما که در ترکیه و مصر سخن از تغییر در رویکرد به اسلام  کشورهای اسلامی سخن گفت و وعده حل مسئله فلسطین را داد امروز آشکار شد که همه این سخنان فریبی بیش نبوده و حتی اقدام کوچک توقف شهرسازی را نتوانست عملی نماید.

لاریجانی ادامه داد: این امر نشان می دهد اراده واقعی مدیران صحنه سیاسی امریکا و رژیم صهیونیستی یک هدف را دنبال می کند اما در بیان مطالب تفاوت دارد لذا مذاکرات سازش که توسط آمریکا مجدداً و اخیراً مطرح شده یک فریب خائنانه بیش نیست و بیشتر پرتو تطهیر رژیم صهیونیستی است و کشورهای اسلامی باید نسبت به این توطئه جدید هوشیار باشند.

لاریجانی تصریح کرد: بی تردید اصلی ترین پشتیبان تندروی های رژیم صهیونیستی، ایالات متحده امریکا لذا آمریکا در جنایات جنگی ضدحقوق بشری رژیم صهیونیستی مجرم است.

وی افزود: رژیمی که به پشتوانه امریکا هسته ای شده و دارای کلاهک های هسته ای است و بیشترین عدم صراحت و پنهان کاری را در این زمینه دارد بی تردید امروز این ابهام و پنهان کاری این رژیم به سلاح های شیمیایی و بیولوژیک گسترش یافته و مهم تر آن که این رژیم غاصب پیمان منع گسترش جنگ افزارهای کشتار جمعی را امضاء نکرده است.

لاریجانی گفت: همانطور که مستحظر هستید در سال 1969 آتش سوزی مسجد القصی توسط رژیم صهیونیستی اتفاق افتاد و در پی این حادثه سازمان کنفرانس اسلامی شکل گرفت؛ پس بی تردید اصلی ترین کار ویژه سازمان کنفرانس اسلامی مقابل با توطئه های رژیم صهیونیستی و خصوصاً صیانت از مسجد القصی و بیت المقدس می باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امروز ما بعنوان پارلمان های کشورهای اسلامی باید از دولت هایمان بخواهیم که در حادثه مهم یهودی سازی بیت المقدس، سازمان کنفرانس اسلامی فعالانه عمل نماید.

وی افزود: ضمن تشکر از دبیر کل سازمان کنفرانس اسلامی آقای پروفسور احسان اوغلو از ایشان می خواهم که از تمامی ظرفیت سازمان کنفرانس اسلامی در این حادثه مهم استفاده نمایند.

وی افزود: دولت­های اسلامی باید عمق توطئه را به نیکی درک نمایند آقای تیسیر التمیمی اخیراً توطئه 2020 رژیم صهیونیست پرده برداشته و اعلام کرده که فاجعه بزرگی در راه است و رژیم صهیونیستی در صدد است تا مساحت بیت المقدس را به یک صد هزار کیلومتر گسترش داده و حدود یک میلیون یهودی را در آنجا سکونت دهد، پس توطئه بزرگتر از آن است که فعلاً درخصوص آن بحث شود.

لاریجانی خاطرنشان کرد: همانطور که می دانید در اجلاس اخیر اتحادیه بین المجالس اسلامی در اوگاندا تصمیم گرفته ایم کمیته قدس را به شکل پارلمانی و در قالب اتحادیه شکل دهیم، اینجانب از دبیر کل اتحادیه بین المجالس اسلامی می خواهم تا این کمیته هرچه سریعتر تشکیل شود.

وی افزود: امروز علاوه بر چاره اندیشی جهت مقابله با یهودی سازی بیت المقدس و از بین بردن سایر معالم ادیان خصوصاً دین مبین اسلام باید چاره ای برای مردم بی پناه و زجرکشیده غزه اندیشید، آنان امروز مضلومانه چشم انتظار مساعدت امت و دولت های اسلامی هستند.

لاریجانی گفت: در پایان جا دارد خالصانه ترین درودها و سلام های خودمان را به شهدای فلسطینی تقدیم نمایم همچنین از میزبانی سخاوتمندانه پارلمان ترکیه برای برگزاری این اجلاس قدردانی می نمایم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet