هدر موبایل
1389/02/20 18:49:00
سرویس کمیسیون ها
عضو کمیسیون عمران مجلس خبر داد:

محور ریگان - جاسک راه ارتباطی مناسبی برای عشایر ریگان است

**محمد تقی بختیاری با اشاره به راههای عشایری صعب العبور در ریگان گفت: با اجرایی شدن محور ریگان - جاسک عشایر ریگان از راه ارتباطی مناسب برخوردار می شوند.

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه شهرستان ریگان از 400 کیلومتر راه عشایری برخوردار است گفت: به دلیل پراکندگی عشایر در مناطق مختلف به ویژه در مناطق کوهستانی بسیاری از راههای عشایری در ریگان صعب العبور هستند.

وی در گفتگو با نشریه نگارستان اظهار داشت: راه و ترابری ریگان در راستای بهسازی این راهها همکاری مناسبی درباره تیغ زنی راههای عشایری در سال گذشته انجام داده اند، اما بهترین راه برای دسترسی عشایر ریگان به راه ارتباطی مناسب احداث محور ریگان - جاسک است که 85 کیلومتر از این محور در شهرستان ریگان قرار دارد.

نماینده مردم بافت گفت: با اجرای این جاده عملا عشایر منطقه از راه ارتباطی مناسب برخوردار می شوند که با پیگیری مسئولان خوشبختانه این طرح در دولت نهم و دهم درحال پیگیری می باشد و بزودی اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این طرح 1250 میلیارد ریال است ادامه داد:  کل طول این محور 477 کیلومتر است که از این میزان 277 کیلومتر در حوزه کرمان قراردارد و بقیه در حوزه استان هرمزگان است.

وی افزود: احداث این جاده نیاز به اعتباری بالغ بر هزار و 250 میلیارد ریال دارد.

بختیاری گفت: با تلاشهای صورت گرفته هم اکنون 60 کیلومتر از این محور در استان کرمان ساخته شده است.

وی درباره دو بانده شدن محور جیرفت به سه راهی بم نیز گفت: با توجه به ترافیک این محور کار ساخت باند دوم در حال انجام است.

وی به بختیاری به تشریح دلایل تصویب قانون بیمه کارگران ساختمانی در مجلس پرداخت و گفت: بی‌شک همه مردم می‌دانند که این قشر زحمتکش با مشکلات فراوانی دست به گریبان است که حوادث کار بالاترین معضل این کارگران بوده و همچنان خواهد بود زیرا ماهیت این کار حادثه ساز است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet