خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/02/20 19:06:00
سرویس کمیسیون ها
محبی نیا در گفت وگو با خانه ملت:

رشد قارچ گونه کارگروه‌ها همچون تومورهای سرطانی است

**عضو هیات رئیسه مجلس با اظهار بی اطلاعی از تشکیل کارگروه متشکل از نمایندگان دولت، مجلس و شورای نگهبان جهت بررسی میزان تغییر لوایح دولت در مجلس گفت: رشد قارچ گونه کمیته ها به مثابه تومورهای سرطانی است.

جهانبخش محبی نیا نماینده میاندواب در مجلس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه تشکیل کارگروه بررسی میزان تغییر لوایح دولت در مجلس در هیات رئیسه مجلس مورد بحث و بررسی قرار نگرفت گفت: تشکیل چنین کمیته ای به معنای کنارزدن مجلس، شورای نگهبان و دیگر قوای دیگر است.

وی افزود: مطابق قانون اساسی هریک از قوای سه گانه و شورای نگهبان وظایف خاص خود را دارند و هنگامی که مسئولین از انجام وظایف خود عاجز هستند فکر می کنند که گسترش کمیته ها می تواند به حل مشکلات کمک کند؛ در حالی که این کمیته ها همچون تومورهای سرطانی هستند که نه تنها مشکلات را کاهش نمی دهند بلکه بر مشکلات می افزایند.

وی افزود: به جای تشکیل کارگروه های متعدد میان مجلس و دولت باید توجه داشت که دولت باید در تنظیم لوایح دقت لازم را داشته و با کار کارشناسی لوایح را تهیه و به مجلس ارسال کند و قطعاً مجلس شورای اسلامی هم همکاری لازم را خواهد داشت.

عضو هیات رئیسه مجلس تاکید کرد: نمایندگان مجلس اگر در بررسی لوایح به این نتیجه برسند که روح کارشناسی بر لوایح حاکم است آن را تغییر نخواهند داد بنابراین نیازی به تشکیل چنین کارگروه هایی نیست.

محبی نیا رشد قارچ­گونه تشکیل چنین کارگروه هایی را به مثابه تومورهای سرطانی دانست و گفت: تشکیل چنین کارگروه هایی یک بازار سیاه بروکراسی ایجاد می کند.

وی افزود: در اوایل انقلاب در یک مقطع زمانی صندوق های اعتباری حتی برای اهداف خیر راه اندازی شدند که همین صندوق ها سیستم بانکی را در معرض بحران قرار دادند و باعث ضرر و زیان های زیادی شدند.

نماینده میاندواب در مجلس گفت: اگر ما بخواهیم در حال حاضر کارگروه های متعددی بین مجلس، دولت و شورای نگهبان درست کنیم درواقع به معنای نادیده گرفتن استقلال و قوا و دخالت قوا در وظایف یکدیگر است.

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: از برادرانی که سابقه خوب فعالیت در مجلس دارند و در دولت مشغول فعالیت هستند چنین اظهارنظر باعث تعجب است مگر اینکه شوخی کرده باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet