خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/02/20 12:51:00
سرویس کمیسیون ها
محمد رضا امیر کهنوج عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

کشاورزان با ضعف مدیریت خسارت می‌بینند

**ضعف مدیریت جهاد کشاورزی سبب شده تا کشاورزان کرمانی دچار خسارت شوند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفتگو با نشریه نگارستان با بیان اینکه 85 درصد افراد کرمان کشاورز هستند، افزود:  کار کشاورزی هم فصلی است و بیش از 6 تا 7 ماه کشاورزان کار ندارند و در این بخش هم دچار زیانهایی شده اند.

محمد رضا امیر کهنوج با اشاره به اینکه سیلوی جیرفت، به دلیل افت سن، گندم کشاورزان را خریداری نمی کند تصریح کرد: ضعف مدیریت جهاد کشاورزی سبب شده تا کشاورزان خسارت ببینند.

نماینده مردم کهنوج ادامه داد:در مورد گوجه فرنگی هم کشاورزان دچار ضررهایی شده اند و همین مشکلات سبب می شود تا کمتر علاقه ای به کشاورزی نشان دهند.

وی معتقد است یکی از راههای افزایش اشتغالزایی در استان، کمک به کشاورزان و ساماندهی و نظارت بازار کشاورزی است و همچنین می توان با کاهش هزینه های حمل و نقل از انها حمایت کرد.

کهنوج درباره صنعت استان اظهار داشت: متاسفانه در شهرستانهای کهنوج،منوجان و قلعه گنج صنایع تعطیل هستند و تنها 4 کارخانه رب گوجه فرنگی وجود دارد.

وی با اشاره به اصل 44 قانون اساسی اظهار داشت: با توجه به این اصل که از سوی رهبر هم تاکید شده باید به این مناطقی که ظرفیت و پتانسیل دارند نگاه ویژه ای داشت اما به بهانه های مختلف این اصل در مناطق محروم رها شده است.

کهنوج ادامه داد: استان کرمان به ویژه در شهرستانها زیر ساختهای خوبی دارد و درهر 4 شهرستانی که من نماینده مردم آن هستم  تلاش کردم تا یک ناحیه صنعتی با توجه به ظرفیتها راه اندازی شود که خوشبختانه در کهنوج و منوجان 2 شهرک صنعتی اماده بهره برداری هستند.

وی تاکید کرد که استان با وجود تمام امکانات و ظرفیتهایی که دارد در بحث صنایع و معادن فعال نیست و باید بیش از این فعالیت کرد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس ادامه داد: برای مثال اگر فاز 2 معدن تیتان استان راه اندازی شود برای حدود 1500 نفر به طور مستقیم اشتغالزایی می شود. یا در سایر معادن هممی توان به بخش خصوصی امتیازهایی داد تا ترغیب شوند.

وی افزود:مشکل اساسی این است که در کشور یک نسخه پیچیده می شود و در تمام کشور باید اجرا شود در حالیکه  مناطق محروم  کشور شرایط دیگری را می طلبند و باید با توجه به همان ظرفیتها برای آنها فعالیت کرد.

وی گفت: مثلا دولت  می تواند یکسری امتیازهای خاص به سرمایه گذاران بخش خصوصی در استانها بدهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet