هدر موبایل
1389/02/20 15:53:00
سرویس اقتصادی
امیر طاهر خانی نماینده مردم تاکستان:

وزارت صنایع 500 ملیون تومان بودجه عمرانی در اختیار شهرک های استان گذاشت

**طاهرخانی گفت: وزارت صنایع ۵۰۰ ملیون تومان بودجه عمرانی در اختیار شهرک های استان قزوین گذاشت.

 مشکل شهرکهای صنعتی استان قزوین یکی از مسایلی است که با رسیدگی به آن می توان بسیاری از مشکلات دیگر استان نظیر بیکاری  و رونق اقتصادی را مرتفع کند. عمده مسئله پیرامون این موضوع ، بحث زیرساخت هاست. بودجه عمرانی ای که هرساله برای استان قزوین در نظر گرفته می شود جوابگوی این مسئله نیست چندی پیش معاون وزیر صنایع و معادن به دعوت نمایندگان استان دیداری داشت از مراکز صنعی قزوین.در این دیدار امیر طاهرخانی نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده مردم خواسته های مردم منطقه را به گوش مسئولان رساند و از آنها خواست برای حل این مشکلات تمهیدی بیاندیشند. جهت آگاهی از نتایج این سفر و دغدغه هایی که با مسولین دولتی مطرح شد هفته نامه ولایت قزوین با نماینده مردم تاکستان گفتگویی داشته است که در پی می خوانید.

سفر معاون وزیر صنایع به منطقه به منظور صورت گرفت؟

با توجه به مشکلات شهرک های صنعتی استان پیش از عید دیداری با وزیر محترم صنایع و معادن داشتیم که در این دیدار به طور ویژه بحث ناحیه صنعتی اسفرورین مطرح شد. وزیر هم دستور دادند که معاون آب و خاک این وزارتخانه جهت بازدید از مناطق صنعتی استان به منطقه سفر کنند.متعاقب آن دیدار، آقای احمدی آمدند و از جند واحد صنعتی دیدار داشتند . همچنین چند طرح در منطقه افتتاح شد از جمله واحد تصفیه خانه پسماند حیدریهو پروژه آب خرم دشت که این ه  افتتاح شد.

در جلسه ای که با وزیر داشتید چه مسایلی مطرح شد؟

بسیاری  از مشکلات اساسی در جلسه با وزیر مطرح شد . وعده های زیادی داده شده بود که هیچ کدام محقق نشدند. به عنوان مثال یکی منطقه صنعتی اسفرورین و همچنین شهرک صنعتی نیکویه که این ها مصوبه دولت هم داشتند اما هیچ کدام راه اندازی نشدند. مشکلات برق شهرک خرمدشت حل نشده بود، تسهیلاتی که برخی واحد های صنعتی می خواستند و پیش از این وعده پرداختشان را داده بودند انجام نمی گرفت، برخی ناحیه ها بحران زده بودند که برای رفع  مشکلاتشان تمهیدی اندیشیده نشده بود. در آن جلسه قرار شد دولت کمک بکند و این مشکلات حل و فصل شود.در همان جلسه قرار شد وزارت صنایع و معادن از محل بودجه شهرک های صنعتی مبلغ پانصد ملیون تومان در اختیار شهرک های صنعتی استان قزوین قرار دهد تا جهت تامین هزینه های زیرساختی  مورد استفاده قرار گیرد

پانصد ملیون تومان برای یک استان مبلغ نا چیزی است؟!

این بودجه تنها برای شروع به کار پروژه های عنزانی وزیرساختی است. مسلم است که این بودجه خیلی ناچیز است و انتظار بیشتری هم هست .البته در بودجه امسال کمی افزایش داشتیم اما این ها تنها بخشی از مشکلات استان را مرتفع می کند.

آیا استان ظرفیت لازم برای جذب سرمایه را دارد؟

نه تنها منطقه ما برای جذب سرمایه گذاری مشکلی ندارد بلکه به لحاظ بکری منابع بسیار سرمایه پذیر هم هست. همین الآن چندین سرمایه گذار برای احداث چند واحد صنعتی اعلام آمادگی کردند که اینها برای رفع مشکل بیکاری استان بسیار مفید است اما مشکل اصلی بحث زیر ساخت هاست. وقتی زیر ساخت ها آماده نباشد سرمایه گذار هم رغبتی نشان نمی دهد. البته این پانصد ملیون تومان فقط برای زیر ساخت ها هزینه می شود اما این هم کافی نیست مشکلات پایه ای شهرکهای صنعتی بودجه بیشتری را طلب می کند.

گفتید بودجه امسال استان قزوین افزایش داشته است این افزایش چه قدر کفاف نیاز های استان را می دهد؟

امسال استان قزوین افزایش بودجه داشته است اما تا حد نرمال فاصله زیادی داریم.به لحاظ رتبه بندی  پارسال ما در رتبه بیست و نهم یا بیست ام بودیم و امسال به رتبه بیست و ششم ارتقا پیدا کردیم. اگرچه امسال برای استان افزایش بودجه در نظر گرفته شده اما این جوابگو نیست. شاید شما در نقشه ببینید که قزوین  مساحت کمی دارم اما همین مساحت کم مشکلات بسیاری دارد. این بودجه پاسخگوی نیاز های استان نیست. در رتبه بندی سهمیه کشوری  ما در جایگاه بیستم قرار داریم و این انتظار را هم داریم حد اقل در این بخش عدالت نیز رعایت شود

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet