هدر موبایل
1389/02/20 20:00:00
سرویس کمیسیون ها

دهستان‌های بالای 3500 نفر جمعیت به شهر ارتقا می‌یابند

**نماینده مردم شهرستان‌های کهنوج، منوجان، قلعه‌گنج و رودبار جنوب در مجلس شورای اسلامی گفت: با تصویب مجلس شورای اسلامی دهستان‌های بالای ۳ هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت به شهر ارتقا می‌یابند.

 حجت‌الاسلام محمدرضا امیری خامکانی در گفتگو با نشریه نگارستان با اشاره به حضور افاغنه در استان اظهار داشت: اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی برای پیگیری و جلوگیری از روند این مشکل هفته آینده در شهرستان‌های استان کرمان مستقر می‌شوند.

وی گفت: اشغال فرصت‌های شغلی، به وجود آوردن مسائل امنیتی، روند انتقال بیماری‌های واگیردار توسط افاغنه، و ایجاد مشکلات فرهنگی در شهرستان‌های استان توسط این قشر از مهم‌ترین موارد مورد بررسی جدی توسط اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس است.

امیری با توجه به وسعت جنوب استان و نیاز به برنامه‌ریزی بهتر برای استقلال این مناطق و ایجاد استانی مستقل افزود: مردم و مسئولان در جنوب استان باید با وفاق و همدلی برای توسعه این منطقه حرکت کنند.

وی از تصویب قانون تبدیل دهستان‌های بالای 3 هزار و 500 نفر جمعیت به شهر در مجلس خبر داد و خاطرنشان کرد: با تصویب این قانون تعداد زیادی از دهستان‌ها در چهار شهرستان جنوبی تبدیل به شهر می‌شوند.

خامکانی درباره بودجه اختصاص یافته به استان گفت: متاسفانه این بودجه با استان کرمان همخوانی ندارد و لازم بود که بیش از این افزایش می یافت.

وی با اشاره به خشکسالی های چند سال کرمان گفت:  در بعضی روستاها با تانکر ابرسانی می شود و برای همین مردم مشکل اب بهداشتی و شرب دارند و باید بودجه خاصی به این امر اختصاص یابد.

وی به ظرفیت های موجود در استان اشاره کرد و افزود:با توجه به شعار امسال لازم است که همت مضاعف انجام شود تا با همین بودجه به رفع محرومیت  در استان پرداخت.

وی یادآور شد:البته برای انجام تمام امور استانی نیاز به بودجه دولتی نیست و می توان با جذب سرمایه ها برخی مسائل را حل کرد.

خامکانی تصریح کرد: بودجه استانی با صرف اموری شود که بخش خصوصی یا سرمایه گذار توان حضور در آن بخش را ندارد. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet