ایام محرم 1398
1389/02/20 20:14:00
سرویس سیاسی
از سوی مجلس روسیه صورت گرفت

درخواست صدور فتوا برای مبارزه با مواد مخدر از رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمان

**یکی از نمایندگان مجلس دومای روسیه از رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمان خواست تا فتوایی در مورد مصرف مواد مخدر صادر کند.

به گزارش خانه ملت به نقل از سایت خبری "جورجیان دیلی" گرجستان،  سیمین پاچاداساروف، عضو حزب عدالت مجلس دوما روسیه در اتفاقی کم سابقه از یوسف القرضاوی، رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمان خواست تا در مورد مصرف مواد مخدر فتوا صادر کند و القرضاوی در پاسخ دیدگاه اسلام را در این خصوص تشریح کرد.

 بنابر این گزارش، سیمین پاچاداساروف عضو کمیته روابط بین الملل مجلس دوما روسیه  از القرضاوی خواست تا با توجه به دیدگاه اسلام در رابطه با مبارزه با مواد مخدر و مصرف آن حکمی قانونی یا فتوا صادر کند. بر اساس این گزارش، در متن درخواست پاچاداساروف به القرضاوی آمده بود: 21 درصد از هروئینی که افغانستان تولید می شود به روسیه وارد می شود و بین 30 تا 40 هزار روسی به علت مصرف مواد مخدر جان خود را از دست می دهند که برخی از آنها نیز مسلمان هستند.

در ادامه این درخواست آمده بود: از شما میخواهیم تا ما را از احکام دینی مربوط به مصرف کنندگان و تاجران مواد مخدر مطلع کنید.

القرضاوی در پاسخ گفت:" کسانی که در تجارت مواد مخدر دست دارند یا به هر صورتی از آن حمایت می کنند مستوجب مجازات شدید هستند زیرا اینان دستورات قرآن و احکام اسلامی را زیر پا می گذارند".

در این گزارش نیز آمده بود که درخواست پاچاداساروف از دیدگاه یکی از رهبران مسلمان به انتقاد روسیه از ناتو و آمریکا بعد از شکستشان در توقف تولید و صادرات مواد مخدر از افغانستان و نشان دادن توجه رهبران روسیه به دیدگاه های رهبران اسلامی  نسبت به جهان دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet