هدر موبایل
1389/02/20 18:26:00
سرویس اقتصادی
رضا حسینی قطب آبادی عضو کمیسیون صنایع و معادن:

سند راهبردی افزایش کیفیت خودرو براساس توانمندی‌ها تدوین شود

**عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: سیاست‌ها و استانداردهایی باید در صنعت خودروسازی به اجرا گذاشته شود که توان اجرای آنها را داشته باشد.

رضا حسینی قطب آبادی در گفتگو با نشریه نگارستان ‌گفت: استراتژی صنعتی کشور باید مدون و طی یک برنامه‌ریزی دقیق و با خط مشی مناسب به سمتی حرکت کند تا بتوانیم کیفیت‌ تولیدات را ارتقاء بدهیم.

وی با تاکید بر این‌که کیفیت تولیدات خودروسازان مطلوب نیست، گفت:‌ همگام با کمیت،‌ کیفیت خودروهای تولید داخل باید افزایش یابد. نماینده شهر بابک در مجلس با اشاره به جلسه کمیسیون صنایع و معادن با خودروسازان، گفت: معتقدیم خودروسازان با توجه به ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و امکانات و چالش‌های پیش‌رو طی 3 ماه سند راهبردی افزایش کیفیت خودرو را تنظیم و در جلسات مشترک با اعضای کمیسیون صنایع و کمیسیون ویژه بررسی کیفیت خودرو، آن را پخته‌تر و قابل اجرا کنند.

 وی با بیان اینکه خواسته مجلس افزایش کیفیت خودروسازان است تصریح کرد: بی‌شک افزایش کیفیت خودرو به زمینه‌هایی نیاز دارد

قطب آبادی تاکید کرد: مجلس در همفکری و تعامل با خودروسازان درصدد موظف کردن آنها به استفاده از قطعات سطح A , B است. اگر این اتفاق بیفتد قطعه‌سازان سطوح پایین‌تر موظف به تغییر وضعیت خود خواهند شد.

وی تعامل مجلس با خودروسازان را بخشی از زنجیره توسعه صنعت خودروسازی کشور اعلام کرد و افزود: برای ایجاد زنجیره توسعه صنعت کشور، مطمئنا در بخش‌های تعرفه‌گذاری، ‌استفاده از دانشگاهیان برای تکمیل دانش و تکنولوژی و نگاه به صادرات، به دلیل احتمال اشباع بازار داخلی، باید پیوند برقرار شود و این کار نمی‌شود مگر با محوریت وزارت صنایع و کمیسیون صنایع.

وی خاطرنشان کرد: برای رسیدن به اهداف درون و برون سازمانی در حوزه صنعت 153 نماینده مجلس برای افزایش کیفیت خودرو طرحی را امضا کردند که به عنوان الگو و بعد تعمیم آن به سایر مواد در دستور کار کمیسیون صنایع، قرار گرفته که امیدواریم موجب افزایش کیفیت در تمامی زمینه‌ها از جمله صنعت شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet