ایام محرم 1398
1389/02/21 09:18:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عفت شریعتی تصریح کرد

جای خالی کرسی آزاداندیشی در مسائل فرهنگی

**نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: جایگاه کرسی آزاد اندیشی در مسایل فرهنگی خالی است.

به گزارش ایسنا، عفت شریعتی در نشست خبری درباره بررسی وضعیت جشنواره‌های ‌ فرهنگی و دانشجویی ، اظهار داشت: سنگ بنایی که در دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت و درمان گذاشته شده است، این است که ردیف مستقل فرهنگی با تعریفی که لازم و ضروری آن است در جایگاه بودجه کشور تنظیم شود تا بتواند اهداف جشنواره ادامه پیدا کند.

وی گفت: اولین دوره این جشنواره‌ها در شهر اصفهان و در بین دانشجویان علوم پزشکی برگزار شد که در واقع مقدمه ای برای برگزاری این جشنواره در شهر مشهد مقدس بود.

شریعتی این جشنواره‌ها را توام با محوریت مسایل فرهنگی در غالب علوم پزشکی مطرح کرد و گفت: همه فکر می‌کنند که کار پزشکان درمان، سلامت و تشخیص یک مرض است و مسایل فرهنگی تنها باید به اهل فرهنگ سپرده شود، در صورتی که اینگونه نیست و مدتی است که این مساله با این طرز فکر تخریب شده است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که حوزه فرهنگ باید تامین کننده سلامت در ابعاد مختلف باشد، گفت: پیشرفت علم پزشکی از تصور ما خارج و زمان آن رسیده است که مسایل تقویتی برای نظام پزشکی شکل بگیرد و نیز باید تفکیک مسایل فرهنگی از مساله‌های ورزشی صورت بگیرد زیرا این دو مقوله از یکدیگر جدا است.

وی این جشنواره را راهی به سوی تکامل بخشیدن علم پزشکی مطرح کرد و افزود: این جشنواره‌ها نقطه عطفی در تقویت و پشتیبانی حرفه پزشکی است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، ارتباط سلامت با دین را یک ارتباط تنگاتنگ دانست.

شریعتی در بیان تفاوت حوزه پزشکی با فرهنگ نیز اظهار داشت: زمانی که پزشک با فرهنگ، دین و ملت آشنایی کامل داشته باشد در تمامی ابعاد فکری و روحی جامعه می تواند مفید و موثر ظاهر شود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet