هدر موبایل
1389/02/21 09:26:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده شیراز:

دستگاه‌های دولتی از آثار هنرمندان داخل کشور استفاده کنند

**نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با استقبال از برگزاری نمایشگاه بزرگ آثار هنری شیراز (آرت اکسپو) گفت:‌ برگزاری این نمایشگاه کمک بسیار زیادی به هنرمندان حوزه هنرهای تجسمی فارس خواهد بود.

احمدرضا دستغیب در گفت‌وگو با ایسنا، افزود:‌ آرت اکسپوی شیراز هم زمینه را برای آشنایی مخاطبین با آثار هنری فراهم خواهد کرد و هم باعث تشویق هنرمندان تجسمی استان می‌شود، از طرفی حضور آثاری از استان تهران و دیگر استان‌ها در کنار آثار هنری فارس می‌تواند هم باعث هم افزایی این آثار شود و هم در رشد آثار هنری مؤثر باشد، علاوه بر این باعث شکوفایی خلاقیت هنرمندان خواهد شد و فرصت‌های جدیدی را در این عرصه ایجاد می‌کند.

وی همچنین اظهار امیدواری کرد که ‌برگزاری نمایشگاه بزرگ آثار هنری، منتج به نمایشگاه دائمی آثار هنرمندان در شیراز شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که در قانون برنامه چهارم آمده که دولت می‌تواند از آثار هنری حمایت کند، گفت: این قانون،‌اگرچه تکلیف نبود و در سال دوم اگرچه بودجه به نیم درصد افزایش یافت، اما با کم مهری اعضای کمیسیون تلفیق مواجه شد و علاوه بر این‌که فرصت ناب اشتغال را در زمینه تولید آثار هنری از دست دادیم در زمینه فرهنگی و هویتی نیز آسیب جدی دیدیم.

وی با انتقاداز اعطای هدایای بعضاً وارداتی برخی دستگاه‌های دولتی گفت:‌ دستگاه‌های دولتی به جای استفاده از کالاهای وارداتی بهتر است که از آثار فاخر هنری هنرمندان داخل کشور استفاده کنند آثاری که بیانگر هویت ملی و دینی ما است.

نماینده مردم شیراز در خانه ملت همچنین با اشاره به طرح پیشنهادی خود گفت:‌ این طرح شهرداری‌ها را مکلف می‌کرد که در آراستن فضای شهری از هنرمندان هنرهای تجسمی و سایر هنرها استفاده کنند و به شهر هویت تازه‌ای ببخشند.

وی خاطرنشان کرد: در سفر سوم رئیس جمهور به استان فارس این مسأله را طرح موضوع کردیم و خواستار خرید آثار هنری توسط دستگاه‌های دولتی استان شدیم که تصویب شد، لذا در استان فارس این فضا برای مدیران بخش دولتی در حمایت از آثار هنری و خرید این آثار فراهم است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برنامه توسعه پنجم گفت:‌ در برنامه توسعه نیز هم حمایت از هنرمندان و آفرینندگان آثار هنری دیده شده و هم تشویق مردم به خرید آثار هنری دیده شده است، لذا به عنوان نماینده مردم از عموم ملت و کسانی که توانایی خرید آثار هنری را دارند می‌خواهم که منازل و محیط کار خصوصی خود را مزین به آثار هنری این مرز و بوم کنند.

دستغیب از بخش خصوصی نیز خواست به جای کپی برداری از آثار نا متجانس با فرهنگ و هویت خود، از آثار دستی هنرمندان داخلی بهره‌مند شوند.

وی همچنین از رسانه ملی خواست در تهیه برنامه‌هایی که نیاز به طراحی و دکوراسیون دارد از دست سازه‌های داخلی و تصاویر هنرمندان ایرانی استفاده شود چرا که اخیراً در رسانه ملی شاهد عکس‌هایی هستیم که مربوط به خارج از این مرز و بوم است.

نماینده مردم شیراز در خانه ملت از مردم و دستگاه‌های دولتی نیز خواست با استفاده از آثار هنرمندان داخلی در محیط زندگی و کار خود نشان دهند که هنرمندان ما یک قامت بالاتر از هنرمندان غربی و حتی شرقی قرار دارند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet