ایام محرم 1398
1389/02/21 09:29:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ذاکر، نماینده ارومیه:

تفکیک جنسیتی تنها راه حل برای گسترش عفاف در دانشگا‌ه‌ها نیست

**نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: مرز میان آزادی و بی حجابی باید در دانشگاه ها مشخص شود، اما تفکیک جنسی در دانشگاه ها تنها راه حل برای گسترش عفاف در دانشگا‌ه‌ها نیست.

سید سلمان ذاکر در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: آزادی به معنای واقعی مسیر رشد، ترقی و بالندگی است و باید با فرهنگ سازی صحیح و کارشناسانه مرز میان آزادی و بی حجابی در جامعه و دانشگاه ها مشخص شود.

وی ادامه داد: رسانه‌ها باید درفرهنگ سازی برای مشخص نمودن فرق آزادی و بی حجابی همیار مسوولین امر باشد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به وضعیت فعلی دانشگاه ها در بحث حجاب و عفاف، اظهار کرد: وضعیت دانشگاه ها باتوجه به رسالت دانشجوها و دانشگاه‌ها، در شرایط مطلوبی قرار ندارد.

وی افزود: دانشگاه ها باید در حکومت اسلامی منشاء ایجاد عفاف در جامعه باشند.

ذاکر، برگزاری همایش‌های عفاف، وجود آیین و دستور عمل‌های رعایت عفاف و تبیین غیرت دینی، حجاب و عفاف را در دانشگاه ها از راهکارهای گسترش فرهنگ عفاف در دانشگاه ها دانست.

وی همچنین گفت: تفکیک جنسی در دانشگاه ها تنها راه حل برای گسترش عفاف در دانشگاه ها نیست و باید محیط دانشگاه ها، که محیطی موثر در جامعه است، اصلاح شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی از مسوولین، اساتید و مربیان دانشگاهی خواست تا با عملکرد خود الگویی مناسب برای دانشجویان باشند.

ذاکربا اشاره به تهاجم فرهنگی کشورهای غربی علیه ایران اسلامی، اذعان کرد: برای رسیدن به اهداف دراز مدت در کشور باید تدابیری در رابطه با گسترش حجاب در جامعه به خصوص در دانشگاه ها اندیشیده شود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet