شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/02/21 09:40:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فاطمه آلیا:

باید مراقب کسانی که از کانال‌های اطلاعاتی استفاده می‌کنند باشیم

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با تاکید بر اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ گفت: باید مراقب کسانی که از زیر و بم قوانین و اوضاع اقتصادی مطلع هستند و از کانال‌های اطلاعاتی استفاده می‌کنند، باشیم.

فاطمه آلیا، نماینده‌ی مردم تهران درخانه‌ی ملت در گفت‌وگو با ایسنا،اظهار کرد: گروهی که به نام «یقه سفیدها» معروف هستند، با اطلاع از قانون و با استفاده از توجیه قانونی، راه‌هایی را پیدا می‌کنند که در ظاهر قانونی است،اما در محتوا فساد دارد.

وی به بحث خصوصی سازی در سال‌های گذشته اشاره کرد و گفت: عده‌ای با استفاده از کانال‌های کسب اطلاعات قانونی و واگذاری‌ها به شیوه‌ای وارد شدند که خصوصی سازی از مسیر اصل خود منحرف شد.

وی افزود: در آن زمان شرکت‌ها، دستگاه‌ها، کارخانه‌ها و واحدهایی باید واگذار می‌شدند که غیر سود ده و در حال ورشکستگی بودند. در حالی‌که بعضی از افراد، با اطلاع از جزییات واگذاری‌ها شرایطی را به وجود آوردند که تعدادی از کارخانه‌ها به صورت مصنوعی اعلام ورشکستگی کردند.

وی با بیان این‌که ما در گذشته تجربه‌های تلخی را در بحث‌ خصوصی سازی داشتیم، گفت: در حال حاضر که سیاست‌های اصل 44 به صورت قانون درآمده است، باید مراقب باشیم حوادث تلخ گذشته تکرار نشود که خصوصی سازی فقط در اسم باشد و متخلفان و مفسدان کانال‌هایی را برای تامین منافع شخصی خود پیدا کنند.

نماینده‌ی مردم تهران در مجلس افزود: هدف از خصوصی سازی کم شدن تصدی‌گری دولت، اشتغال زایی و بهره‌مند شدن مردم کشور از فعالیت‌های صنعتی و فناوری‌های دستگاه‌ها است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: هشدار مقام معظم رهبری در خصوص « قانوندانان قانون شکن» بسیار به موقع بود و وظیفه‌ی مجلس و قوه قضاییه این است که بر روی تطبیق کامل عملکردها با قوانین، نظارت داشته باشند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet