خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/02/21 09:46:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نکونام نماینده گلپایگان:

نزدیکی اصولگرایان به اصلاح‌طلبان باعث شکستن حریم‌های جامعه می شود

**یک نماینده‌ی اصولگرای مجلس شورای اسلامی گفت: این‌که بخواهیم نقطه‌ی اشتراکی از اصولگرایان منتقد و اصلاح‌طلبان معتدل به دست بیاوریم به عنوان این‌که این دو گروه به هم نزدیک ‌شوند، نقطه‌ی منفی اصولگرایان منتقد محسوب شده و موجب شکستن حریم‌های جامعه خواهد بود.

حجت‌الاسلام محمدابراهیم نکونام در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در این‌که جامعه در اعتدال به پیشرفت و توسعه می‌رسد، شکی نیست و طبیعی است با تندروی در هرکدام از شئون جامعه غیر از این‌که سنگ در جلوی راه پیشرفت و توسعه انداخته می‌شود، نتیجه‌ای جز ایجاد یاس و نا امیدی در مردم نخواهد داشت، اما این‌که بخواهیم نقطه‌ی اشتراکی از اصولگرایان در بیاوریم به عنوان این‌که اصولگرایان منتقد دارند به اصلاح‌طلبان معتدل نزدیک می‌شوند، فکر می‌کنم این نقطه‌ی منفی اصولگرایان منتقد خواهد بود.

وی در ادامه به توضیح مساله شکستن حریم جامعه پرداخت و گفت: گاهی ما دولت را محور قرار می‌دهیم و می‌گوییم او محور اصولگرایی است، اما زمانی هم اصول و ارزش‌های خودمان را محور می‌دانیم و آنها را از دست نمی‌دهیم ولو این‌که به دولت هم منتقد باشیم. لذا نزدیکی به اصلاح‌طلبان شکستن حریم‌های جامعه خواهد بود.

نماینده‌ی مردم گلپایگان در خانه ملت ادامه داد: بعضی دوستان گفته‌اند جامعه نیازمند گروه سوم است، در حالی که باید گفت گروه چهارم؛ چرا که گروه سوم، همان طیف دولت حاضر است که نه جزو اصلاح‌طلبان و نه جزو راست سنتی محسوب می‌شود. مردم نیز در مواقع مختلف و در برابر لیدرهای سیاسی به آنها اقبال کردند. بنابراین گروه سوم داریم و باید منتظر گروه چهار بود؛ حال اینکه گروه چهارم کیست، آقایان باید از آن تعریف ارایه دهند.

نکونام با بیان این‌که ما به تشکیل گروه جدیدی نیاز داریم، تصریح کرد: قرآن هم می‌فرماید روی مشترکات حرف بزنید نه روی مفترقات، اگر روی مشترکات بخواهیم حرف بزنیم فارغ از اصلاح‌طلبی و اصولگرایی روی صلاح، مصلحت نظام، کشور، انقلاب و دین باید سخن بگوییم و هرچقدر از بیان مسائل اختلافی بپرهیزیم خیلی از مسائل حل می‌شود.

نایب رییس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در تعریف مرزهای اصولگرایی با اصلاح‌طلبی ابراز عقیده کرد: اصل و اصول متعدد قانون اساسی، اصل ولایت فقیه و رهبریت، اصل ارزش‌ها، خون شهدا و بسیج اصولی هستند که اصلاح‌طلبان از آن گذشته‌اند و آنها هستند که باید در جهت حفظ این حرمت‌ها برگردند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet