ایام محرم 1398
1389/02/21 10:13:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
شجاعی کیاسری:

بهید می‌‌دانم اشتراک اصول‌گرایان منتقد و اصلا‌ح‌طلبان معتدل تداوم داشته‌باشد

**یک عضو فراکسیون اصول‌گرایان گفت: در حال حاضر شاهد نزدیک شدن اصول‌گرایان منتقد با اصلاح‌طلبان معتدل هستیم، ولی قطعا در آینده برای پیشبرد اهداف سیاسی این همگرایی و همراهی وجود ندارد.

سیدرمضان شجاعی کیاسری در گفت‌وگو با ایسنا در ارزیابی از برخی نظرات درباره احتمال نزدیکی هر چه بیشتر اصول‌گرایان منتقد و اصلاح‌طلبان معتدل، تصریح کرد: اشتراک مساعی اصول‌گرایان منتقد و اصلا‌ح‌طلبان معتدل در مخالفت با دولت دکتر احمدی‌نژاد خواهد بود، اما بعید می‌دانیم در ادامه راه این اشتراک نظر تداوم داشته باشد.

به نظر وی، فعلا این همگرایی و همراهی تنها در جهت مخالفت با دولت احمدی‌نژاد شکل گرفته است و هدف مشترک اصول‌گرایان منتقد و اصلاح‌طلبان معتدل، مخالفت با دولت دهم است.

وی افزود: اما بعید می‌دانم این دو، در ادامه راه بتوانند در تصمیم‌گیری و مسائل سیاسی دیگری که پیش می‌آید، همراهی و اشتراک نظر داشته باشند.

این نماینده‌ی مجلس تصریح کرد: مطلقا فکر نمی‌کنم این دو در غیر از زمینه‌ی مخالفت با دولت احمدی‌نژاد، در زمینه‌ی دیگری با هم تشریک مساعی کنند.

شجاعی در پایان گفت: اصلاح‌طلبان به برخی مبانی که ما به آن‌ اعتقاد داریم، معتقد نیستند. ما ولایت فقیه و فرمایشات مقام معظم رهبری را فصل‌الخطاب می‌دانیم؛ درحالی که آنها تعابیر و تفاسیر دیگری هم دارند. آن‌ها در برخی زمینه‌ها که جزء اصول و آرمان انقلاب ماست، نرمش و واکنش منفعلانه از خود نشان می دهند و نسبت به سیاست خارجی، وضعیت اقتصادی، مسائل و ناهنجاری‌های اجتماعی جامعه نظر دیگری دارند که مغایر با نظر اصول‌گرایان است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet