هدر موبایل
1389/02/21 10:22:00
سرویس صحن
در پی تذکر مصباحی مقدم صورت گرفت

حذف ماده 35 طرح افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی

**غلامرضا مصباحی مقدم، طی یک اخطار قانون اساسی، ماده ۳۵ طرح افزایش بهره وری بخش کشاورزی را مخالف اصل ۵۲ قانون اساسی دانست که رئیس و نمایندگان مجلس نیز این اخطار را وارد دانستند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، غلامرضا مصباحی مقدم نماینده تهران روز سه شنبه در جریان بررسی ماده 35 طرح افزایش بهره وری بخش کشاورزی اظهار داشت: در این ماده، مجلس، دولت را مکلف می کند که همه ساله 20 درصد از اعتبارات فصل منابع آب وزارت نیرو مندرج در بودجه های سنواتی را در قالب ردیف جداگانه ای برای نگهداری سرمایه های موجود تامین منابع آب و تاسیسات احداثی متعلق به آن اختصاص دهد.

وی افزود: این در حالی است که براساس اصل 52 قانون اساسی، بودجه سالانه را دولت به مجلس ارائه می کند و ما حق نداریم به دولت تکلیف کنیم که در بودجه سنواتی چه بیاورد و چه نیاورد.

محمدرضا باهنر ضمن وارد دانستن این اخطار گفت: اینکه ما دولت را الزام کنیم تا لایحه ای را بیاورد یا اینکه چگونه لایحه بیاورد، مورد ایراد شورای نگهبان قرار خواهد گرفت لذا این اخطار واردات نمایندگان مجلس نیز این اخطار را وارد دانستند و لذا ماده (35) طرح افزایش بهره وری بخش کشاورزی حذف شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet