حلول ماه ربیع الاول
1389/02/21 10:33:00
سرویس صحن
به دلیل معایرت با برنامه توسعه و اصل 44 صورت گرفت

حذف 3 ماده طرح افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی جزییات طرح ارتقای بهره وری کشاورزی ۳ ماده را به دلیل مغایرت با قانون پنجساله توسعه، اصل ۴۴ حذف کردند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه در ادامه بررسی جزییات طرح ارتقای بهره وری مواد 32، 33 و 35 را حذف کردند.

معاونت پارلمانی وزارت جهاد کشاورزی در دفاع از حذف ماده 32 گفت: قانون هدفمند کردن یارانه ها یکی از کارهای بزرگ کشور دارد و ضرورت آزادسازی قیمت ها را عنوان کردید که با توجه به اینکه در اصل 44 بر کاهش تصدی گری تاکید شده مغایر اصل 44 قانون اساسی است با توجه به قید 5 ساله در ماده آمده است مغایر برنامه پنجساله توسعه است.

ماده 33 طرح ارتقای بهره وری کشاورزی به دلیل اینکه به ماده 32 مرتبط می شد به خصوص در بخشی که مقرر می کرد کلیه وجوه حاصل از اجرای ماده 32 درخصوص قیمت واحد حجم آب تحویلی به بهره برداری به حسابی متمرکز در خزانه داری کل واریز و صددرصد آن در قالب بودجه سنواتی وزارتخانه های نیرو و جهادکشاورزی اختصاص یابد این ماده حذف شد.

براساس ماده 35 که همراه با اخطار قانون اساسی غلامرضا مصباحی مقدم براساس اصل 52 قانون اساسی که مجلس نمی تواند در غیر از زمان بررسی بودجه سالیانه برای دولت درباره اختصاص بودجه تعیین تکلیف کند حذف شد.

در ماده 35 آمده بود، به منظور نگهداری سرمایه های موجود تامین منابع آب و تاسیسات احداثی متعلق به آن، دولت مکلف است همه ساله 20 درصد از اعتبارات فصل منابع آب وزارت نیرو مندرج در بودجه های سنواتی را در قالب ردیف جداگانه ای به این امر اختصاص دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet