هدر موبایل
1389/02/21 10:35:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده مردم قم:

رعایت اصول ارزشی و فرهنگی از سوی مسولان و مردم موجب ارتقا سلامت جامعه می‌شود

**نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، گفت: بیمارستان شهید بهشتی آئینه خدمت رسانی دولت به مردم در بخش بهداشت و درمان است.

به گزارش گروه دریافت ایسنا، حجت الاسلام آشتیانی در دیدار رییس و معاونان دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان این‌که راه اندازی مجدد بیمارستان شهید بهشتی از جمله گام‌های جدی مسولان برای رفع بسیاری از مشکلات بهداشتی و درمانی استان محسوب می‌شود، افزود: ارائه بسیاری از خدمات بهداشتی و درمانی در سطح بالا و مناسب با استاندارد های جهانی به مردم و زائران حرم کریمه اهل بیت (س) موجب افزایش رضایتمندی عمومی می‌شود.

وی با تاکید براین‌که مسولان و نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی با جدیت تمام به دنبال رفع مشکل نیروی انسانی این مرکز هستند، تصریح کرد: امیدواریم با کمک و مساعدت دولت و تکمیل و تجهیز این بیمارستان و بهره برداری از سایر بخش ها شاهد رشد و ارتقا شاخص های سلامتی در استان باشیم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی توجه به مشکلات روستاها و مناطق محروم، افزایش نظارت و بازرسی، تکریم ارباب رجوع ،توجه به تعالیم اسلامی و فرهنگی و همچنین اطلاع رسانی ، حضور و ارتباط موثر با رسانه ها به منظور اعلام برنامه‌ها، عملکردها و بیان اصول بهداشتی و پیشگیری را مورد توجه قرار داد و گفت: رعایت این موازین وبسیاری اصول ارزشی و فرهنگی دیگر از سوی مسولان و آحاد مردم موجب ارتقا سلامت جامعه و در نتیجه تحقق جامعه سالم می‌شود.

آشتیانی در ادامه با اشاره به اهمیت جایگاه عفاف و حجاب در جامعه اسلامی و این‌که قم در طول تاریخ همواره پیشتاز و الگوی سایرین در این مقوله ارزشمند دینی بوده است،افزود: آموزش و پرورش و دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی به عنوان نهادهای اساسی تعلیم و تربیت نقش عمده ای در نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب بر عهده دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم هم در ابتدای این دیدار با بیان گزارشی از روند اقدامات انجام شده و موفقیت‌های بدست آمده و نیاز ها و مشکلات پیش رو، گفت: تلاش برای بهبود وضعیت بهداشت و درمان روستاها، افزایش اهرم‌های نظارتی با هدف دقت نظر بیشتر بر واحدهای درمانی و داروخانه ها، برخورد جدی با واحدهای متخلف و افراد سودجو، ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر و افزایش سطح علمی و پژوهشی دانشجویان از جمله اقدامات و برنامه‌های این نهاد بهداشتی، درمانی و آموزشی است.

دکتر سید شمس الدین حجازی با بیان این‌که مسولان نظام سلامت استان به دقت پیگیر مسائل و مشکلات بهداشتی جامعه هستند، افزود: خوشبختانه با همکاری و تعامل مثبت با دستگاه قضایی تاکنون برخورد های بسیار خوبی با مراکز متخلف و توزیع کنندگان اقلام دارویی غیر مجاز انجام شده است.

وی بازیدهای مستمر از روستاها و بخش‌های تابعه استان با هدف بررسی و رفع مشکلات و نیازها را از جمله طرح‌ها و برنامه‌های مداوم این دانشگاه عنوان کرد و گفت: نوسازی و تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی ، خرید آمبولانس و فعال سازی بازرسان بهداشت حرفه‌ای و محیط از برنامه‌های دانشگاه برای ارتقا شاخص های سلامتی در اینگونه مناطق است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم تخصیص به موقع اعتبارات عمرانی و تامین نیروی انسانی بیمارستان شهید بهشتی را از جمله دغدغه های اصلی مسولان بهداشت و درمان عنوان کرد و گفت: با وجود تکمیل بسیاری از بخش‌های بیمارستان شهید بهشتی و نیاز مبرم بیماران به این بخش ها،اما به دلیل کمبود نیروی انسانی قادر به راه انداری این بخش ها نیستیم.

حجازی به ضرورت نوسازی برخی بیمارستان‌های فرسوده شهر مانند نکویی اشاره و تصریح کرد: باید با عنایت دولت و مسولان بیمارستان فرقانی در مدت زمان مشخص تکمیل و راه اندازی و جایگزین این مرکز شود.

وی با بیان این‌که برای را ه اندازی بیمارستان فرقانی 25 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است افزود: امیدواریم در دور سوم سفرهای استانی هیات دولت این میزان اعتبار در اختیار دانشگاه قرار گیرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم همچنین از برگزاری مرحله پایانی پانزدهمین جشنواره قرآنی دانشجویان علوم پزشکی سراسر کشور به میزبانی شهر مقدس قم خبر داد و خاطر نشان کرد: این مسابقات با هدف تعمیق مفاهیم قرآنی در میان دانشجویان چهارم تا ششم خرداد سال جاری با حضور دانشجویان و اساتید برجسته برگزار می شود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet