ایام محرم 1398
1389/02/21 11:10:00
سرویس صحن
دولت موظف شد

حمایت اولویت دار از تولیدکنندگان محصولات راهبردی و ویژه

**دولت حمایت های قانونی خود را از بهره برداران و تولیدکنندگان بخش کشاورزی را باید با اولویت محصولات راهبردی، ویژه و خاص منطقه ای به انجام رساند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت روز سه شنبه نمایندگان در ادامه طرح افزایش ارتقای بهره وری کشاورزی مصوب کردند از تاریخ تصویب این قانون، دولت موظف شد حمایت های قانونی خود از بهره برداران و تولیدکنندگان بخش کشاورزی و منابع طبیعی با اولویت تولید محصولات به انجام رساند.

براساس این مصوبه و رعایت اولویت محصولات راهبردی به محصولاتی گفته می شود که مستقیما در امنیت غذایی نقش دارد و به این واسطه ضرورتا باید در داخل کشور تولید شود.

علاوه بر این محصولات ویژه به محصولاتی را شامل می شود که بیشترین ارزش تولید را به ازای نهاده های مصرف شده ایجاد می نماید یا حلقه های بزرگتری در زنجیره ارزش ایجاد و می تواند محور رشد بخش کشاورزی باشد یا با توجه به مزیت های صادراتی حداقل 10 درصد سهم بازار دنیا را در اختیار خود دارد.

در ادامه محصولات خاص منطقه ای هم به محصولاتی گفته می شود که تولید آنها در کشور ممکن است همراه با مزیت نباشد ولی به واسطه شرایط خاص منطقه ای، تولید آنها اجتناب ناپذیر است. باید در جهت ایجاد مزیت برای آن محصولات اقدام نمود ترکیب نوع محصولات در طبقه بندی فوق الذکر طی برنامه های پنجساله توسعه کشور توسط وزارت جهادکشاورزی تعیین و ابلاغ می گردد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet