هدر موبایل
1389/02/21 11:25:00
سرویس صحن
بر اساس مصوبه امروز مجلس

به تولیدکنندگان با بهره‌وری بالا، پاداش بهره‌وری پرداخت می‌شود

**وزارت جهادکشاورزی مکلف شد از طریق پرداخت مستقیم به تولیدکنندگان با بهره وری بالا پاداش بهره‌وری پرداخت نماید.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، براساس مصوبه امروز مجلس، در اجرای ماده (39) این قانون، وزارت جهادکشاورزی مکلف شد در قالب بودجه های سنواتی و یارانه های مصوب در اختیار، به گونه ای برنامه ریزی نماید که از طریق پرداخت مستقیم به تولیدکنندگان با بهره وری بالا و دارای روند افزایش در بهبود شاخص بهره وری، رعایت موارد زیست محیطی در تولید و همچنین تولید با کیفیت منطبق بر برنامه های الگوی کشت، پاداش بهره وری پرداخت نماید.

در جهت رونق بازار بیمه و توسعه بیمه اتکایی کشاورزی و افزایش نقش بخش غیردولتی در صنعت بیمه، نسبت به پرداخت یارانه حق بیمه به بیمه گران غیردولتی که در راستای اجرای الگوهای بیمه ای مورد تایید این وزارتخانه عمل می کنند اقدام نماید.

به منظور کاهش آثار زیانبار مخاطرات و بیماری های مشترک انسان و دام و تثبیت نوسانات درآمد تولیدکنندگان محصولات دامی و سایر محصولات هدف گذاری شده، نسبت به برقراری بیمه های تمام خطر اجباری اقدام نماید.

محصولات هدف گذاری شده، توسط وزارت جهادکشاورزی انتخاب و اعلام می گردد.

همچنین به منظور توسعه صادرات و استفاده از مزیت های نسبی بخش کشاورزی نسبت به پرداخت یارانه صادرات برای محصولات صادراتی منطبق بر استانداردهای بازارهای هدف بخش کشاورزی اعم از کمکهای بازاریابی، جایزه صادراتی، اعتبارات صادراتی، تضمین مخاطرات ناشی از صادرات یارانه کمک های غذایی به کشورهای هدف اقدام نماید.

آئین نامه اجرایی این ماده حداکثر شش ماه پس از تصویب این قانون به پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی به تصویب هیات وزیران می رسد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet