هدر موبایل
1389/02/21 12:10:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده مردم شوشتر:

تا زمانی که دولت به حمایت انحصاری از صنعت خودرو ادامه دهد، رقابت‌ بین خودروسازان به‌وجود نخواهدآمد

**نماینده مردم شوشتردر مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دلیل پایین بودن سطح کیفی خودروها در ایران، حمایت انحصاری دولت از خودروسازان است.

حجت‌السلام سیدمحمد سادات ابراهیمی درگفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب اظهارکرد: مردم ایران در زمان خرید خودرو و پس از آن متحمل هزینه‌های بسیاری می‌شوند.

وی از دلایل اصلی پایین بودن سطح کیفی خودروها را نبود زمینه‌ی رقابت بین خودروسازان عنوان کرد و گفت: تا زمانی که دولت به حمایت انحصاری از صنعت خودرو ادامه دهد، رقابت‌ بین خودروسازان به‌وجود نخواهد آمد.

سادات ابراهیمی با اشاره به این که اکثر کشورهای جهان تعرفه‌های بسیار پایین و معقولی برای ورود خوردو تعیین می‌کنند، خاطرنشان‌کرد: این امر موجب افزایش کیفیت خودروها در این کشورها شده، اما در کشور ما به دلایل مشکلاتی نظر مساعدی در زمینه‌ی کاهش تعرفه وجود ندارد.

وی ادامه داد: بالا بودن تعرفه‌ و حمایت‌های ویژه‌ی دولت از این صنعت و وارد نشدن خودروها به کشور، موجب رقابتی نشدن بازار شده است.

سادات ابراهیمی اجرای استاندارد خودرو در برخی محصولات خودروسازان کشور گفت: فشار واردکردن به خودروسازان برای افزایش کیفیت تعداد محدودی از خودروها موجب تغییر و تحول در صنعت خودرو نخواهد شد، ولی برای آغاز خوب است.

وی با اشاره به این که دولت موظف به اجرای لایحه‌ی هدفمند کردن یارانه‌ها شده است،خاطرنشان‌کرد: باید در زمینه‌ی مصرف بالای خودروها چاره‌اندیشی کرد تا استفاده از خودرو برای مصرف کننده نیز صرفه‌ی اقتصادی داشته باشد.

نماینده مردم شوشتر در مجلس شورای اسلامی با بیان این که ‌قیمت خودرو نسبت به هزینه تولید آن بسیار بالا است، عنوان‌کرد: امیدواریم با تدابیر ویژه و بهینه کردن خطوط تولید، خودروهای ایرانی به قیمت واقعی خودشان نزدیک شوند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet