ایام محرم 1398
1389/02/21 12:26:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سیدرضا اکرمی:

امام(ره) واقعا دوست و دشمن را به‌خوبی می‌شناخت

**یک عضو جامعه روحانیت مبارز با بیان این‌که « امام(ره) حلقه وصلی برای قلب‌ها و دل‌هاست» افزود: اگر بتوانیم‌ این موضوع را به خوبی به عنوان یک نقطه مشترک برای همه ملت‌، ارگان‌ها و جناح‌ها در نظر بگیریم، در جذب هرچه بیشتر دل‌ها به ایشان موفق‌تر خواهیم بود.

وی افزود: قطعا از این جذبه برکات معنوی کسب خواهیم کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدرضا اکرمی در گفت‌وگو با ایسنا، هم‌چنین با اشاره به نزدیک‌شدن به سالروز رحلت امام (ره) بر برگزاری کیفی مراسم امسال تاکید و خاطرنشان کرد: امام (ره) به عنوان معمار انقلاب، موسس نظام جمهوری اسلامی و رهبر، توانست در سال‌های پایانی قرن 14 شمسی و 20 میلادی انقلابی را به وجود آورد که با انقلاب‌های گذشته دنیا تفاوت ماهوی داشت.

وی انقلاب اسلامی ایران را انقلابی صد‌ درصد مردمی، دینی و مکتبی توصیف کرد و افزود: این انقلاب رهبری داشته که مجتهد جامع‌الشرایط بوده و ولایت فقیه را عهده‌دار شده است؛ از این رو برای چنین شخصیتی پس از رحلت، باید مراسم سالگردی در ابعاد کیفی و کمی مناسبت برگزار شود.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: در واقع در این مراسم باید هرساله جمعیت افزون‌تری حضور یابند و از نظر محتوا نیز جامعیت داشته باشد تا بتوانیم حق امام راحل را ادا کنیم؛ بنابراین باید از هر وسیله صحیحی برای برگزاری مراسم سالگرد ایشان استفاده کنیم.

وی در این زمینه تصریح کرد که باید برای شناساندن امام(ره) نیز تلاش و بزرگداشت ایشان را باشکوه برگزار کرد.

اکرمی اظهارکرد: بنده به مقداری که توفیق داشته‌ام، در مجالس سالگرد امام (ره) در شهرستان کوشیده‌ام ایشان را از زوایای مختلف علمی، عرفانی، عبادی، سیاسی، اخلاقی و معنوی معرفی کنم؛ چرا که واقعا امام واجد این شرایط بودند.

این نماینده‌ی مجلس با تاکید مجدد بر نشر اندیشه امام(ره) و مهم ارزیابی‌کردن این موضوع اظهار کرد: در مورد امام(ره) به سه نکته باید بیشتر توجه شود که یکی از آن‌ها معرفت امام است؛ ایشان واقعا دوست و دشمن را به‌خوبی می‌شناخت و مردم ایران را هم خوب شناخت و خوب خود را به مردم شناساند؛ یعنی مردم امام(ره) را فقط رهبر و مرجع خود نمی‌دانستند، بلکه او را مراد و پیشوای خود قلمداد می‌کردند.

وی ادامه داد: نکته دوم این‌که امام راحل هرکاری که انجام داد برای خدا و خدمت به مردم بود و هیچ‌گونه خودنمایی و صحنه‌سازی و کار مصنوعی در سیره ایشان مشاهده نمی‌کنیم. موضوع دیگر وفاداری مردم نسبت به امام راحل است؛ مردم وفاداری خود تداوم داده‌اند؛ به همین دلیل حاضرند برای امام (ره) هر نوع فداکاری انجام دهند.

عضو کمیته‌ی رسانه و هنر مجلس در پایان با تاکید بر نقش رسانه‌ها در نشر اندیشه‌های امام راحل گفت: باید گروهی ویژه وجود داشته باشد که فارغ از همه مسائل بتواند زندگی‌نامه و خاطرات، معلومات و دانستنی‌ها، تدبیر‌ها و تصمیم‌گیری‌های امام(ره) را بشناسد و به‌درستی به مردم بشناساند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet