خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/02/21 12:01:00
سرویس صحن
عابدی در نطق میان دستور:

نمایندگان آزاداندیش کنگره آمریکا راه خود را از صهیونیسم جدا کنند

**نماینده مردم فردوس و طبس در مجلس شورای اسلامی از نمایندگان آمریکا که در کنگره آمریکا آزاد اندیش هستند و زیر سلطه لابی صهیونیسم نیستند خواست راه خود را از دولتمردان این کشور جدا کنند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "محمد کریم عابدی" ناطق میان دستور جلسه علنی روز سه‌شنبه گفت: از تعدادی از نمایندگان مجلس افغانستان و عراق که تحت تاثیر و تحریک اشغالگران قرار گرفته‌اند گلایه دارم.

وی افزود: ملت صبور ایران 3 دهه است که میزبان بسیار خوبی برای میلیون‌ها نفر از خانواده‌های جنگ زده و پناهنده در افغانستان، عراق و منطقه خلیج فارس است و هم اکنون نیز میلیون‌ها نفر از انها در کشور ما به سر می‌برند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: این نمایندگان نباید به گونه‌ای عمل کنند که موجب خرسندی دشمنان اسلام که متاسفانه در کشورهای آنها حضور نظامی نیز دارند بشوند.

وی یادآور شد: امروز ملت ما در بسیاری از کشورهای بزرگ و کوچک جهان از بی عدالتی و تهدید باشگاه استکبار صهیونیسم و جنگ و خونریزی‌ها به ستوه آمده است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه تحمیل جنگ‌ وحشتناک و نابرابر به ملت‌های مختلف در آمریکا جنوبی و آفریقا و آسیا و امروز در عراق و افغانستان جای نگرانی داردف تاکید کرد: استکبار مامور است منافع لابی صهیونیست را محقق سازد.

وی متذکر شد: بیشترین تهدید برای ملت مظلوم آمریکا است و بر این اساس باید گفت که بیشترین تهدید‌ها برای ملت‌ها و کشورهای بزرگ است که دامن آنها را گرفته و خواهد گرفت.

نماینده مردم فردوس و طبس یادآور شد: امروز خواب راحت از چشم جوانان و خانواده‌های آمریکایی و کشورهای عضو ناتو گرفته شده است و امنیت روانی آنها به مخاطره افتاده است و هر روز خود را به جای سربازانی که در افغانستان و عراق کشته می‌شوند می‌بینند.

وی تاکید کرد: دلیل این موضوع این است که سران این کشورها بازیچه دست لابی‌های صهیونیست شده‌اند.

عابدی با بیان اینکه صلح و وحدت و دوستی در فطرت انسان‌ها می‌باشد و همه خواهان این هستند که جهانی آباد و مسالمت آمیز داشته باشند، تصریح کرد: اگر ملت آمریکا و انگلیس با آزادی فکر اعلام نظر کنند اکثر آنها با جنگ و خونریزی مخالف هستند و خواستار بازگشت نیروهای نظامی به کشور می‌باشند.

وی با بیان اینکه ملت آمریکا در کشور خود امنیت ندارند از نمایندگان آمریکا که در کنگره آمریکا آزاد اندیش هستند و زیر سلطه لابی صهیونیست نیستند خواست راه خود را از دولتمردان این کشور جدا کنند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مردم آمریکا در کارخانه‌ها و معادن به استثمار کشیده شده‌اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: آیا سران فتنه و حامیان اقلیت آنها که خود را به زحمت می‌اندازند و در باشگاه بیگانگان خود را رسواتر می‌کنند، ملت بزرگ و با بصیرت و پشت سر رهبر که راه خود را انتخاب نموده‌اند را مد نظر قرار نمی‌دهند.

وی متذکر شد: سران فتنه با سخنان بیهود و داد کشیدن ملت را فریب ندهند چرا که مردم فریب نمی‌خورند.

عابدی تاکید کرد: آنها تنها خود را زحمت می‌دهند و بیگانه را امیدوار می‌کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet