هدر اصلی
1389/02/21 13:12:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
موسی قربانی با اعلام کاندیداتوری برای انتخابات هیات‌رییسه:

دولت باید به حق مجلس احترام بگذارد

**یک عضو کمیسیون قضایی مجلس با تاکید بر این‌که « قانون اساسی جایگاه هر قوه را مشخص کرده» اظهار کرد که هر فرد و قوه‌ای باید جایگاه خود را بشناسد.

موسی قربانی، نماینده قائنات در خانه ملت در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اظهارات اخیر معاون پارلمانی رییس‌جمهور درباره ایجاد کمیته مشترک بین مجلس، ‌دولت و شورای نگهبان برای تعیین حد و مرز تغییرات مجلس در لوایح دولت، افزود: نمی‌دانم چرا هر کس به حق خود قانع نیست و قصد دارد دیگران را متقاعد کند که خودش درست می‌گوید.

وی اظهار کرد: قانون اساسی هر قوه را به صورت مجزا مطرح و جایگاهها را مشخص کرده است؛ از این رو هر کس باید جایگاهش را بشناسد.

قربانی اضافه کرد: نمی‌توان گفت مجلس لوایح را بررسی و عینا تایید کند، مگر قانون اساسی اختیارات لازم را به مجلس نداده و آیا اصولا قانون اساسی اختیارات مجلس را در این حوزه محدود کرده است؟

قربانی طرح چنین موضوعاتی را نشانه‌ آن‌چه فرسنگ‌ها دوری از آیین‌نامه مجلس و اصل تفکیک قوا می‌خواند دانست و گفت: دولت باید به حق مجلس احترام بگذارد؛ همان‌گونه که نمایندگان هر گاه خلافی درباره وظایف دولت مطرح می‌شود، تذکرهای لازم را می‌دهند.

وی هم‌چنین از کاندیداتوری خود برای شرکت در انتخابات هیات‌رییسه مجلس شورای اسلامی که در آینده نزدیک برگزار می‌شود، خبر داد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet