هدر موبایل
1389/02/21 11:57:00
سرویس سیاسی

دیدار رئیس مجلس سوریه با لاریجانی

**علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر دوشنبه در حاشیه اجلاس کمیته اجرایی اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی با رئیس مجلس سوریه دیدار کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، لاریجانی در این دیدار اظهار داشت: رژیم صهیونیستی در حال حاضر به خاطر ترس از لبنان و سوریه و مقاومت فلسطین حاضر نیست به ملت فلسطین ضربه بزند.

لاریجانی افزود: اسرائیل برای برون رفت از شرایط توام با فشاری که از سوی دول اسلامی عربی به وی وارد می شود درصدد انجام مذاکراتی با مقامات عربی می باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اما در این شرایط دولت های اسلامی و عربی منطقه نباید به اسرائیل اجازه دهند تا بیش از این گستاخ شود و درصدد اعمال فشار بیشتر بر ملت فلسطین برآید.

وی در ادامه موضوع عراق را یکی از مسائل مهم منطقه در شرایط کنونی برشمرد و گفت: برای حل مسئله عراق هم باید مذاکرات سازنده ای صورت گیرد.

این گزارش می افزاید رئیس مجلس سوریه نیز در این دیدار با انتقاد از شرایط حاکم بر مواضع برخی از دولت های عربی در قبال مسئله فلسطین اظهار داشت: با این وضع اسرائیل برای چه باید عقب نشینی کند.

وی افزود: از بین کشورهای منطقه فقط جمهوری اسلامی ایران است که با همه امکانات به بطور عملی از حقوق ملت فلسطین دفاع می کند و دیگر دولت های عربی، اسلامی توجه شایانی در این خصوص از خود نشان نمی دهند.

الابرش تصریح کرد: در این شرایط کسی در رابطه با وجود کلاهک های اتمی اسرائیل سخنی به میان نمی آورد در صورتی که در مورد انرژی صلح آمیز ایران همه کشورها موضع گیری می کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet