خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/02/21 14:52:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ناطق نوری:

دوستدار واقعی نظام هم طرفدار اصول است و هم طرفدار اصلاح

**یک عضو هیات رییسه‌ی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که انتخابات رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در خردادماه برگزار می‌شود، گفت: تا کنون سه الی چهار کاندیدا خود را برای این پست معرفی کرده‌اند و این احتمال وجود دارد که هیات رییسه این افراد را برای رای‌گیری، مستقیم به صحن مجلس معرفی کند.

احمد ناطق نوری در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به پیشنهاد برخی چهره‌های سیاسی مبنی بر تشکیل جریان سومی متشکل از اصلاح‌طلبان و اصولگرایان معتدل خاطرنشان کرد: در نظام جمهوری اسلامی یک سری اصول وجود دارد که بر روی آنها همه باید با یکدیگر به توافق و تفاهم برسند و مقام معظم رهبری فرموده‌اند که توافق بر سر این اصول اجتناب‌ناپذیر است.

وی با بیان این‌که در این امهات هرچقدر جریانات به یکدیگر نزدیک شده و به یکدیگر خصمانه نگاه نکنند بهتر می‌شود، شرایط را تجزیه و تحلیل کرد، گفت: در این صورت است که راه روشنی برای مردم ترسیم خواهیم کرد.

این عضو هیات رییسه‌ی مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیشنهاد اخیر علی مطهری خاطرنشان کرد: هر نوع پیشنهادی را می‌توان مورد بحث و بررسی قرار داد و حتی برای آن اتاق فکری تشکیل داد تا کاملا تبیین شود و سلایق مختلف نیز نقطه‌نظرات خود را بر روی آن ارایه کنند تا به یک جمع‌بندی نهایی برسیم.

ناطق نوری با تاکید بر این‌که جریانات مختلف سیاسی در هر شرایطی باید بتوانند با یکدیگر صحبت کنند، گفت: اگر امروز شرایط این مساله فراهم نیست، باید هرجور که شده آن را فراهم کرد، تا همگان بدون حب و بغض‌های سیاسی، بر روی اهداف کلی کشور و برای ارتقای نظام با یکدیگر تعامل کنند.

وی با تاکید به این‌که یک دوستدار واقعی نظام هم طرفدار اصول است و هم طرفدار اصلاح، در عین حال گفت که اصلاح و اصول از یکدیگر جدا نیستند و یک مسلمان متدین واقعی باید یک اصولگرای اصلاح‌طلب باشد.

نماینده‌ی نور و محمودآباد در مجلس، اعتقادات و باورهای دینی را جزو اصول اجتناب‌ناپذیر خواند و گفت: یک اصلاح‌طلب باید هرجا مشکلی می‌بیند آن را اصلاح کرده و ناهمواری‌ها را هموار کند.

این عضو هیات رییسه‌ی مجلس شورای اسلامی هم‌چنین درخصوص اساسنامه‌ی صندوق توسعه‌ی ملی که به گفته‌ی وی پیش‌نویس آن هم‌اکنون در کمیته‌ی تطبیق قوانین مجلس بررسی می‌شود، گفت: البته هنوز اصل این اساسنامه به مجلس نرسیده است، اما احتمالا به زودی این اتفاق خواهد افتاد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet