هدر موبایل
1389/02/21 15:51:00
سرویس بین الملل

برنامه‌های اجلاس کمیته سیاسی مجمع مجالس آسیایی

**برنامه‌‌های نشست ۳ روزه کمیته امور سیاسی مجمع مجالس آسیایی که از ۲۲ الی ۲۴ اردیبهشت ماه در تهران برگزار می‌شود، اعلام شد.

به گزارش خانه ملت، این اجلاس روز چهارشنبه با برگزاری مراسم افتتاحیه آغاز به کار می‌کند.
پس از مراسم افتتاحیه شرکت کنندگان طی انتخاباتی رییس جلسه، معاون و مخبر کمیته دائمی اجلاس را برمی‌گزینند.
رییس جلسه پس از انتخاب اولین سخنران اجلاس خواهد بود و پس از آن دبیرکل مجمع مجالس آسیایی، گزارش خود در مورد مسائل عمده صلح و امنیت در آسیا و نیز پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی به شورای اجرایی را ارائه می‌دهد.
شرکت کنندگان اجلاس کمیته امور سیاسی مجمع مجالس آسیایی در روز اول برگزاری این اجلاس در ضیافت‌های نهار و شامی به میزبانی "علی لاریجانی" رئیس و نیز "سیدمحمدحسن ابوترابی فرد"نایب رئیس مجلس شورای اسلامی شرکت می‌کنند.
گزارش دبیرکل مجمع مجالس آسیایی درباره اعلامیه وصول دولتی و همکاری با آسیا و تصویب پیشنویس قطعنامه پیشنهادی به نشست شورای اجرایی، بررسی گزارش دبیرکل درباره ارتقای همکاری میان پارلمان‌های عضو این اجلاس و برخی دولت‌‌های آسیایی و تصویب پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی به نشست شورای اجرایی، بررسی گزارش دبیرکل اجلاسیه درباره کمیته کاری ویژه فناوری اطلاعات و ارتباطات و نیز تصویب پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی جهت ارائه به نشست شورای اجرایی از جمله اقدامات مهم اجلاس کمیته سیاسی مجمع مجالس آسیایی در روز دوم این اجلاسیه در تهران خواهد بود.
مراسم اختتامیه این اجلاسیه و تصویب گزارش دائمی کمیته امور سیاسی و نیز عزیمت هیئت‌های پارلمانی به کشورشان در روز جمعه انجام می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet