هدر موبایل
1389/02/21 15:56:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
غفوری‌ فرد:

مهم‌ترین وظیفه ما در تکریم امام(ره) اجرای وصیت‌نامه او به عنوان منشور انقلاب است

**حسن غفوری فرد خبر داد که طبق تصمیم هیات‌رییسه مجلس شورای اسلامی در سالروز رحلت امام خمینی(ره) بخشی از فرمایشات ایشان با صدای مقام معظم رهبری در صحن مجلس پخش می‌شود.

این عضو هیات‌رییسه مجلس در گفت‌وگو با ایسنا، ‌بزرگ‌ترین کار در جهت تکریم اندیشه‌های بنیان‌گذار جمهوری اسلامی را پی‌گیری و اجرای منویات ایشان برشمرد و افزود:‌ نظرات حضرت امام(ره) در وصیت‌نامه سیاسی الهی ایشان آمده است و امروز بزرگترین کار، اجرای این منشور و تحقق آن است.

وی با بیان این‌که در سالروز رحلت امام(ره) نمایندگان مجلس نیز در نطق‌های میان‌دستورشان به این موضوع خواهند پرداخت، افزود: مهم‌ترین وظیفه ما در تکریم و بزرگداشت امام راحل، اجرای وصیت‌نامه او به عنوان منشور انقلاب است و اگر این اتفاق بیفتد، انقلاب اسلامی برای سال‌ها بیمه خواهد شد.

نماینده تهران در مجلس هم‌چنین با بیان این‌که تلاش ما این است در این ایام این موضوع مورد توجه بیشتری قرار گیرد، افزود: در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) که هر سال به عنوان یک عرف بین‌المللی برگزار می‌شود، خوب است از یاران واقعی‌شان که سال‌ها با ایشان بودند، برای انجام سخنرانی دعوت شود؛ چرا که مطالب مطرح‌شده از سوی این افراد بسیار موثرتر خواهد بود.

غفوری‌ فرد در ادامه با اشاره به این گفته‌ی رییس موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام ‌که « امسال جنبه‌های وحدت‌بخش اندیشه‌های امام را بیشتر پی‌گیری می‌کنیم» گفت:‌ بزرگ‌ترین عامل وحدت در جامعه شخص امام(ره) بود و امروز نیز اندیشه‌های ایشان می‌تواند این نقش را ایفا کند؛ از این رو اگر بتوانیم نظرات و خط رهبر فقید انقلاب را مطرح و پی‌گیری کنیم، بهترین محور، وحدت خواهد بود.

این عضو هیات‌رییسه مجلس در پابان با یادآوری این‌که پس از رحلت حضرت امام، تبیین‌کننده اندیشه ایشان، رهبر معظم انقلاب است، افزود: امروز محور وحدت، ولی فقیه است و اگر در شرایط فعلی و بیش از گذشته نظرات ایشان مطرح شود، وحدت تا حدود زیادی ایجاد خواهد شد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet