ایام محرم 1398
1389/02/21 16:16:00
سرویس کمیسیون ها
سودانی تاکید کرد:

آخرین مهلت برای ارائه اساسنامه شرکت‌ملی‌نفت پایان تیرماه

**نایب رییس کمیسیون انرژی گفت: دولت موظف است تا پایان تیرماه اساسنامه شرکت های نفت وگاز و پتروشیمی را به مجلس ارائه دهد.

ناصر سودانی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با بیان اینکه وزارت نفت موظف به تنظیم اساسنامه نفت است، اظهار داشت: این اساسنامه شامل شرکت های وزارت نفت، گاز، پتروشیمی و پالایش فرآورده های نفتی است.

وی با بیان اینکه مشخص نیست به چه دلیلی وزارت نفت تاکنون نتوانسته است خواسته قانونی و به جای مجلس را برآورده نماید، افزود: در سال گذشته این بحث مطرح بود که اساسنامه شرکت نفت از سوی وزارت نفت به هیات دولت ارائه شده و در کمیته های مربوطه در حال بررسی و رسیدگی است اما از آن زمان تاکنون اساسنامه به مجلس ارائه نشده است.

نایب رییس کمیسیون انرژی با تاکید براین که مجلس مهلت سه ماهه ای را برای ارائه اساسنامه معین کرده است گفت: دولت موظف است تا پایان تیرماه این اساسنامه را به مجلس ارائه دهد.

وی تصریح کرد: در صورتی که دولت تا پایان تیرماه اساسنامه شرکت نفت را به مجلس ارائه نکنند نمایندگان مجلس در غالب طرحی آن را آماده و به مجلس ارائه خواهند کرد.

نماینده اهواز با بیان اینکه کلیات این طرح هم اکنون آماده شده است گفت: این طرح با همکاری مرکز پژوهش ها، موسسه مطالعات انرژی و کارشناسان و تعدادی از نمایندگان آماده شده است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در صورتی که دولت اساسنامه را تا پایان تیرماه به مجلس ارائه ندهد این طرح به مجلس ارائه خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet