ایام محرم 1398
1389/02/21 16:51:00
سرویس کمیسیون ها
نماینده سیرجان و بردسیر خبر داد

کمبود نقدینگی مشکل عمده واحدهای صنعتی

**مشکل عمده واحدهای تولیدی و صنعتی سیرجان کمبود سرمایه و نقدینگی است که مقرر شد از سوی وزارت صنایع رفع شود.

با دعوت شهباز حسن پور بیگلری نماینده مردم سیرجان، بردسیر افشین روغنی معاون امور صنایع و اقتصادی وزارت صنایع و معادن از این شهرستان دیدارکرد.

حسن­پور به نشریه نگارستان کرمان گفت: معاون امور صنایع و اقتصادی مشکل عمده واحدهای تولیدی و صنعتی را کمبود سرمایه و نقدینگی دانست که قرار شد از سوی وزارت صنایع رفع شود.

در حاشیه این بازدید که مسئولان اجرایی سیرجان نیز حضور داشتند نشستی با حضور بیش از 50 نفر از مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان برگزار شد که پنج ساعت طول کشید در این نشست با خواسته 37 واحد صنعتی که تمدید وام بود، موافقت شد.

همچنین 9 واحد برای طرح توسعه خود مجوز دریافت کرده و مقرر شد، مشکلات نقدینگی واحدهای صنعتی و تولیدی از محل صندوق ذخیره ارزی پس از انجام مراحل قانونی رفع شود.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس حضور این هیأت را در سیرجان اثربخش دانست و آرزو کرد مشکلات واحدهای صنعتی در شهرهای سیرجان و بردسیر مرتفع شود.  

نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی از وعده مسئولان گل گهر در راستای جلوگیری از تعدیل نیروهای گندله­سازی سیرجان خبر داد.

حسن‌پور درباره وضعیت کارگران گندله­سازی سیرجان اظهار داشت: مدیرعامل مجتمع گل گهر سیرجان درخصوص کارگران گندله­سازی سیرجان قول مساعد داده­‌اند تا زمانی که نیروهای شاغل در گندله­سازی شغل مناسب نیابند از تعدیل آنها جلوگیری شود.

وی افزود: پس از برگزاری آزمون استخدام و حضور نیروهایی که از طریق آزمون وارد گندله­سازی می­شوند، با نیروی‌های قبلی تسویه حساب خواهد شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با ابراز رضایت از روند اجرایی پروژه‌های فولاد شهرستان سیرجان، گفت: امید است با همت صنعتگران و کارگران پرتلاش شهرستان بتوانیم مواد اولیه معدنی سنگ آهن سیرجان را در همین منطقه به فولاد تبدیل کنیم.

وی از همه مسئولان استان و شهرستان خواست تا در سال همت مضاعف کار مضاعف با برنامه­‌ریزی ‌دقیقتر و بیشتر از تمامی پتانسیل­ها و امکانات شهرستان برای کاهش نرخ بیکاری استفاده کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet