هدر موبایل
1389/02/21 16:55:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فاطمه رهبر:

تدوین الگوی اسلامی - ایرانی باید دغدغه همه ارگان‌ها و شهروندان قرار گیرد

**نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد یک الگوی اسلامی - ایرانی برای پیشرفت کشور نیازمند همت همه ارگان‌ها است و بدون حرکت هماهنگ نمی توان به الگوی مورد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی دست یافت.

‌فاطمه رهبر در گفت‌وگو با ایرنا با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در ضرورت تدوین الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت، اظهار داشت: قوای سه گانه باید در برنامه‌ ریزی‌های خود به صورتی حرکت کنند که الگوی مورد نظر رهبر فرزانه انقلاب در بخش‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی تدوین و اجرایی شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، تدوین یک الگوی اسلامی - ایرانی را نیازمند همت و تلاش همگانی دانست و افزود: با توجه به اینکه سال 1389 به سال همت مضاعف و کار مضاعف نامگذاری شده، تدوین الگوی اسلامی - ایرانی باید دغدغه همه ارگان‌ها و شهروندان قرار گیرد.

رهبر تاکید کرد: مسیر حرکت کشور در سند چشم انداز 20 ساله به صورتی ترسیم شده که می تواند جمهوری اسلامی ایران را به الگویی از یک کشور پیشرفته اسلامی در منطقه و جهان تبدیل کند.

وی اظهار داشت: حرکت همه دستگاه‌ها باید در این مسیر باشد تا به جامعه ایده‌آل اسلامی برسیم.

این نماینده مجلس از قصورهای صورت گرفته در گذشته انتقاد کرد و گفت: این کار اشتباهی است که منتظر باشیم تا دیگران برای ما الگوسازی کنند.

رهبر با بیان اینکه امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی بارها بر لزوم ایجاد یک الگوی اسلامی - ایرانی برای اداره کشور تاکید داشتند، اظهار داشت: بنیانگذار انقلاب اسلامی همواره می‌فرمودند هر کس در هر منصبی باید به فکر پیشرفت کشور بر اساس معیارهای اسلامی باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: اگر همه آحاد مردم و مسوولان بتوانند با الگوسازی و اصلاح ساختارها برای رسیدن به یک جامعه نمونه تلاش کنند به نقطه مطلوب می رسیم.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه در سه دهه گذشته تلاش‌های بسیاری برای تبدیل ایران به یک الگو در جهان انجام شده است، اظهار داشت: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون در عرصه‌های مختلف اعم از سیاست خارجی، فرهنگی، اقتصادی، صنعت تلاش های قابل توجهی برای تبیین یک الگوی جدید اسلامی انجام شد که در بسیاری موارد موفقیت آمیز بود و توانست ایران را از سایر الگو‌ها و نظام‌ها حاکم بر جهان متمایز کند.

نماینده تهران در مجلس یادآور شد: دست اندرکاران عرصه فرهنگی کشور با وجود مشکلات و توطئه‌هایی که از آن با عناوینی همچون تهاجم فرهنگی و ناتوی فرهنگی یاد می‌شود، توانستند الگویی از فرهنگ اسلامی - ایرانی به جهان عرضه کنند که این الگو در نقاط مختلف جهان شناخته شده است.

رهبر ادامه داد: این تلاش‌ها حتی در منظر کسانی که ایرانی نیستند نیز نمود پیدا کرده است. هیات ایرانی در بسیاری از همایش ها و اجلاس‌های بین‌المللی به عنوان نماینده کشوری که الگوی جدیدی را به جهان عرضه کرده، شناخته می‌شود.

وی به حصور هیات ایرانی در اجلاس اخیر کمیسیون مقام زن در نیویورک اشاره کرد و گفت: در این اجلاس نمایندگان کشورها احترام خاصی برای این هیات قائل بودند. این احترام بدلیل روحیه ضد استکباری ایران و موفقیت این کشور در ارایه الگویی جدید به جهانیان است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet