ایام محرم 1398
1389/02/21 17:16:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
آقازاده:

رزمایش ولایت 89 آمادگی بسیار خوبی در سطح امنیت عمومی منطقه ایجاد می‌کند

**عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس برگزاری رزمایش ولایت ۸۹ را بیانگر جایگاه تعیین‌کننده جمهوری اسلامی ایران در امنیت منطقه دانست و گفت: یکی از راهبردهای اصلی جمهوری اسلامی تعامل و ایجاد امنیت در سطح منطقه است.

سید علی آقازاده نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با فارس، با اشاره به برگزاری رزمایش ولایت 89، اظهار داشت: رزمایش نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در دریای عمان یکی از منحصر به فردترین عملیات‌های رزمایشی است که توسط نیروهای هوایی، دریایی و زمینی ارتش اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اجرای برنامه‌های تاکتیکی نیروهای مختلف در این رزمایش، تصریح‌کرد: این رزمایش به لحاظ زمانی و مکانی پیام‌های متعددی را در بر دارد که اولین پیام آن صلح و دوستی برای کشورهای منطقه است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس به حضور نمایندگان نظامی بعضی از کشورهای منطقه که به عنوان ناظر در این رزمایش شرکت داشتند، اشاره و متذکرشد: این رزمایش آمادگی بسیار خوبی در سطح امنیت عمومی منطقه و دریا ایجاد می‌کند که افزایش توان رزمی واحدهای شرکت کننده به ویژه رزمندگان نیروی دریایی این موضوع را اثبات می‌کند.

وی بر همین اساس تجهیزات، تاکتیک‌ها و سلاح‌های جدید مثل اژدر و بعضی از تجهیزات دیگر شناوری و توپخانه‌ای که در این رزمایش آزمایش و به کار گرفته شده را از نکات مثبت در نوع تاکتیکی و عملیاتی دانست.

آقازاده نقش جمهوری اسلامی ایران را در سطح منطقه بسیار تعیین کننده بیان کرد و یادآورشد: کشورهای دوست در منطقه از برگزاری اینگونه رزمایش‌ها به ویژه عملیات‌هایی که خروجی امنیتی در سطح منطقه داشته و تعاملات منطقه‌ای را افزایش دهد، استقبال می‌کنند که ماهیت و هدف اصلی رزمایش ولایت 89 نیز اثبات این موضوع است.

وی با تأکید بر اینکه دشمنان و کشورهایی که ماهیت سلطه و استکباری داشته و قصد سوء استفاده از منطقه را دارند از برگزاری این رزمایش‌ها ناراحت هستند، اظهار داشت: استکبار جهانی از استقلال نیروهای منطقه‌ای و حضور آنها در ایجاد امنیت خودگران، خشمگین می‌شود و عکس‌العمل‌های مختلفی را از خود نشان می‌دهد که انتظار دیگری جز این از آنها نمی‌رود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس سلسله رزمایش‌های انجام شده توسط نیروهای نظامی سپاه و ارتش جمهوری اسلامی ایران را بسیار مؤثر ارزیابی کرد و افزود: چندی پیش رزمایش یگان‌های سپاه برگزار شد که نیروی دریایی سپاه یکی از منحصر به فردترین رزمایش‌ها را در سطح منطقه به نمایش گذاشت و منطقه عمومی خلیج‌فارس را تحت پوشش امنیتی خود قرار داد.

وی در خاتمه برگزاری این نوع رزمایش‌ها و عملیات‌ها را بیانگر جایگاه تعیین‌کننده جمهوری اسلامی ایران در امنیت منطقه دانست و خاطرنشان‌کرد: یکی از راهبردهای اصلی جمهوری اسلامی تعامل و ایجاد امنیت در سطح منطقه است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet