خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/02/21 17:23:00
سرویس اقتصادی
امیری خامکانی:

دولت اساسنامه شرکت ملی نفت را عاملی محدود کننده می‌پندارد

**امیری خامکانی گفت: دولت ارائه اساسنامه شرکت ملی نفت، گاز و صنایع پتروشیمی را عامل محدودیت خود می داند.

حسین امیری خامکانی عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با بیان این که شرکت ملی نفت بدنه اصلی وزارت نفت را تشکیل می دهد، گفت: اساسنامه شرکت ملی نفت از این جهت دارای اهمیت است که با شرکتی که در حد یک وزارتخانه است به عنوان یک شرکت دولتی برخورد می شود.

امیری خامکانی خاطرنشان کرد: در اساسنامه ای که مجلس اصرار بر سریعتر تقدیم شدن آن دارد باید رابطه بین شرکت ملی نفت و دولت روشن و شفاف شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: ساختار اجرایی و مالی شرکت ملی نفت باید سریعتر در اساسنامه مشخص و به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.

نماینده زرند با بیان اینکه احتمالا دولت احساس می کند که با ارائه اساسنامه، محدودتر خواهد شد گفت: با وجود اساسنامه دولت باید بیشتر پاسخگو باشد.

عضو کمیسیون انرژی پاسخگویی دولت در برابر مجلس را از جمله دلائل عدم ارائه اساسنامه شرکت ملی نفت از سوی دولت دانست و گفت: در حال حاضر در مجلس موضوع قراردادهای خارجی مطرح شده که طبق قانون اساسی باید به تصویب مجلس برسد و یا هنگام انعقاد قراردادها نمایندگانی ناظر از سوی مجلس حضور داشته باشند.

اینگونه مباحث از دید وزارت نفت و دولت ایجاد محدودیت می کند و احتمالا به همین دلیل است که اساسنامه شرکت ملی نفت تا به حال به مجلس تقدیم نشده است.

امیری خامکانی تاکید کرد: به نفع دولت است که هر چه سریعتر اساسنامه را تقدیم مجلس نماید.

عضو کمیسیون انرژی در خاتمه با بیان اینکه در صورتی که دولت به قانون عمل نکند مجلس از بُعد نظارتی خود اعم از سؤال و تذکر و استیضاح استفاده خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet