هدر اصلی
1389/02/21 17:32:00
سرویس کمیسیون ها
خالقی انتقاد کرد:

مواد اصلی برنامه چهارم توسعه در خصوص ایمنی غذا اجرایی نشده است

**عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: دولت نتوانسته مواد اصلی برنامه چهارم توسعه در خصوص ایمنی غذا، لایحه حفظ و اعتلای سلامت جامعه، نهادینه کردن ارزشیابی در بخش امنیت غذا و تغذیه را اجرایی کند.

بشیر خالقی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد: انتظار نمایندگان مردم و جامعه این بود که دولت مواد مرتبط با حوزه سلامت، بهداشت و درمان را با قدرت و دلسوزی اجرایی می کرد.

وی خاطر نشان کرد: بررسی برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی حاکی از این است دولت در ماده 84 که موظف بود به منظور نهادینه کردن مدیریت، سیاستگذاری، ارزشیابی در خصوص امنیت غذا و تغذیه ، تامین سبد مطلوب و کاهش بیماریهای ناشی از سوء تغذیه را درکشور اجرایی می کرد که متاسفانه این کار را انجام نداده است.

نماینده مردم خلخال در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قول داده بودند تشکیل شورای عالی سلامت را پیگیری کنند و هر ماه گزارشی در خصوص این شورا را به مجلس ارائه کنند.

خالقی یادآور شد: در مورد ماده 85 چهارم توسعه نیز دولت باید از سال ابتدایی این برنامه، ظرف شش ماه لایحه حفظ اعتلای سلامت جامعه را تهیه کند که این موضوع نیز تحقق نیافته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet