ایام محرم 1398
1389/02/21 17:46:00
سرویس کمیسیون ها
ادیانی‌راد به خانه ملت خبر داد:

تشکیل کمیته تدوین اساسنامه شرکت ملی نفت

**سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از آغاز تدوین اساسنامه وزارت نفت و شرکت های تابع در جلسه امروز کمیته تدوین اساسنامه شرکت نفت خبر داد.

علی ادیانی راد نماینده قائم شهر در مجلس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه کمیته تدوین اساسنامه وزارت نفت و شرکتهای تابع در مجلس تشکیل شد و این کمیته بعدازظهر امروز جلسه داشت، گفت: در این جلسه که نمایندگان مرکز پژوهش های مجلس، مسئولان وزارت نفت و اعضای کمیسیون انرژی مجلس حضور داشتند، مباحثی در خصوص چگونگی تدوین اساسنامه های مذکور مطرح و در بخشی از مسائل و امور مربوط به ضرورت تدوین این اساسنامه ها جمع بندی مناسبی صورت گرفت.

وی افزود: براساس این جمع بندی ها قرار شد ابتدا قانون نفت و گاز نوشته شود و پس از آن قانون وزارت نفت تدوین گردد و در مرحله بعدی قانون شرکت های تابع وزارت نفت تدوین و تنظیم شود.

مسئول پیگیری تدوین اساسنامه وزارت نفت و شرکت های تابع کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه بنابر اطلاع واصله اساسنامه شرکت ملی نفت، گاز و شرکت پخش و پالایش توسط وزارت نفت تحویل هیات رئیسه شد، افزود: مطابق بودجه سال 89 دولت تا پایان تیرماه امسال فرصت دارد اساسنامه شرکت های مذکور را به مجلس ارائه کند در غیر این صورت کمیسیون انرژی مجلس مستقلاً اساسنامه و قوانین مربوطه را تدوین و تقدیم مجلس خواهد کرد.

ادیانی راد تصریح کرد: کمیته تدوین اساسنامه وزارت نفت و شرکت های تابع در کمیسیون انرژی مجلس از امروز کار خود را آغاز و خیلی منتظر تصمیم دولت پس از انقضای مهلت مقرر در بودجه سال 89 نخواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet