خبرگزاری خانه ملت

عید سعید فطر
1389/02/21 19:38:00
سرویس اقتصادی
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات:

کلیات طرح اصلاح الگوی مصرف انرژی رد شد

**نماینده مردم ماهنشان، انگوران و ایجرود و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات از رد شدن کلیات طرح اصلاح الگوی مصرف انرژی در این کمیسیون خبر داد و گفت: به دلیل آنکه لایحه­ای جامع­تر در دولت در حال بررسی است و به زودی ارائه می­شود این طرح رد شد.

رضا عبداللهی گفت: نمایندگان با این طرح اصلاح الگوی مصرف انرژی موافق بودند و تنها دلیل رد آن لایحه دولت در همین زمینه بود.

وی از حضور قاسم حسینی معاون برنامه­ریزی معاونت راهبردی رئیس­جمهور در جلسه کمیسیون خبر داد و گفت: در این جلسه معاون برنامه­ریزی معاونت راهبردی بحث درباره جایگاه آموزش در برنامه پنجم را ارائه کرد.

وی با بیان اینکه از طرح سوال خود در مورد اقدامات انجام شده توسط وزارت نفت برای گازرسانی شهرها و روستاها اعلام وصول کرد انصراف داده است افزود: لایحه برنامه پنجم توسعه هنوز به صورت رسمی از سوی هیات رئیسه برای بررسی به کمیسیون ابلاغ نشده است اما اعضاء بررسی­های اولیه خود را آغاز کرده­اند.

 عبداللهی اظهار داشت: هرگاه هیات رئیسه بررسی این لایحه را به صورت رسمی به این کمیسیون ابلاغ کند، رسماً در دستور کار کمیسیون قرار می­گیرد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه خاطرنشان ساخت: این کمسیون تلاش خواهد کرد برنامه پنجم را با بررسی­ها و کارشناسی­های دقیق نهایی کرده و به صحن علنی مجلس ارائه کند.

وی اصلی‌ترین اولویت کمیسیون را در سال جاری پرداختن به لایحه برنامه پنجم توسعه دانست و گفت: مهمترین اولویت کاری کمیسیون برنامه و بودجه در سال جاری پرداختن به لایحه قانون برنامه پنجم توسعه است تا بتوان به تناسب پتانسیل­ها و توانایی­های کشور برنامه­ای مناسب ارائه داد.

نماینده مردم ماهنشان، انگوران و ایجرود ادامه داد: بیشترین وقت کمیسیون باید معطوف تصویب اصول لایحه برنامه پنجم توسعه شود و این بررسی نیز نباید به شکلی باشد که پس از یکی دو سال برای تغییر برخی مواد لایحه نیازمند دو سوم رای‌ نمایندگان شویم.

وی با تاکید بر اینکه نمایندگان مجلس در همکاری نزدیک با دولتمردان باید برنامه‌ای کمی و کیفی تصویب کنند افزود: لایحه برنامه پنجم توسعه در حقیقت عبارت است از تعهد دولت نسبت به تحقق چند هدف مشخص که در دوره زمانی مشخص در زمینه­های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی اتفاق می­افتد.

عبداللهی گفت: لذا باید زمینه­های تحقق اهداف این برنامه را در افق چشم­اندازه کشور فراهم کنیم.

وی مشکی اقتصادی را مهمترین مسئله استان دانست و افزود: لذا با توجه به پتانسیل­های بالقوه استان همچون موقعیت استراتژیک، منابع زیرزمینی، کشاورزی، صنعتی، معدنی، نزدیکی به پایتخت و اتصال به جاده‌های ترانزیتی و نیروهای کارآمد و کافی می­توان انتظار داشت که زنجان به سمت توسعه‌یافتگی حرکت کند.

عبداللهی اظهار داشت: بررسی میزان اشتغال در بخش­های اقتصادی نیز نشان می‌دهد که بیشترین سهم شاغلان به بخش کشاورزی و کمترین میزان به بخش صنعت اختصاص دارد.

وی تصریح کرد: البته سرمایه­گذاری­هایی در بخش­های از استان شده و در آینده امیدوارم فضای کسب و کار بهتر شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet