حلول ماه ربیع الاول
1389/02/21 13:54:00
سرویس اقتصادی
نماینده مردم زنجان و طارم:

اصل 44 قانون اساس در استان به خوبی اجرا نشده است

**اصل ۴۴ قانون اساسی در استان نمود زیادی نداشته و تنها در مورد واگذاری بهره­برداری از معدن سرب روی انگوران اجرا شده است.

سعدالله نصیری قیداری با بیان این مطلب اظهار داشت: بعد از سال­ها پیگیری‌هایی که از 1376 انجام شد، بالاخره اخیراً حق بهره­برداری از این معدن به بخش خصوصی واگذار شده است.

نماینده مردم طارم و زنجان ادامه داد: در سایر موارد در اجرای اصل 44 قانون اساسی در استان اتفاق خاصی روی نداده است و حرکت خاصی هم انجام نشده است.

وی با تاکید بر اینکه این اصل انقدر با وجود تاکید رهبر و نمایندگان به لحاظ کیفی و نحوه واگذاری­ها درست اجرا نشده است.

وی با بیان اینکه دولت در اجرای سیاست­های اصل 44 با روح قانون فاصله گرفته است تاکید کرد: هدف از اجرای این اصل این نبود که تنها ثروت از سوی دولت به مردم منتقل شود، بلکه هدف تقسیم ثروت­های بلااستفاده و بهره­وری اقتصادی بود که متاسفانه حتی ثروتی نیز در اختیار مردم قرار نگرفته است.

نصیری قیداری تصریح کرد: باید روح قانون اساسی به اجرای سیاست­های اصل 44 برگردانده شود تا مسیر قانونی به صورت کامل صورت پذیرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: اینگونه اجرا کردن قانون باعث به وجود آمدن بنگاه­های نیمه­دولتی و سازمان­های نیمه­دولتی تشکیل شده است.

وی درباره قانون برنامه 5­ساله توسعه نیز گفت: باتوجه به آنکه برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، بخش دوم از اجرای سند چشم­انداز توسعه محسوب می­شود باید از لحاظ دقت، آمار و اهداف بطور کامل مشخص و دقیق باشد.

نصیری قیداری با بیان اینکه برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی از لحاظ آمار، اهداف و مدرن بودن برنامه­ای بسیار خوب و حائز توجه بود اظهار داشت: ما انتظار داریم که در برنامه زمان­بندی­ها، شاخص کمی و معیارها قابل اندازه­گیری باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet