خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/02/21 16:00:00
سرویس کمیسیون ها
احمد مهدوی ابهری نماینده مردم ابهر و خرمدره:

تولید خط آهن با تکنولوژی بالا

**در خط راه­آهن زنجان- ابهر تولید واگن­ها با تکنولوژی بالا آغاز شده است.

احمد مهدوی ابهری نماینده مردم ابهر و خرمدره با اشاره به ضرورت توجه به صنعت استان گفت: زنجان در بخش­های کشاورزی و صنعت نیاز به سرمایه­گذاری و توجه دارد چون از ظرفیت­های بالایی برخوردار است.

وی افزود: در استان ما مانند بسیاری از کشورهای اروپایی کشاورزی و صنعت با هم منافاتی ندارند و استعداد خوبی در هر دو وجود دارد.

وی با بیان اینکه زنجان به چندین استان کشور متصل است تصریح کرد: توجه به صنعت و کشاورزی می­تواند شاخص خوبی را برای کشور داشته باشد. 

وی زنجان را قطب تولید انگور، گندم و زیتون دانست و تصریح کرد: متاسفانه چون کشاورزی به سمت مکانیزه شدن حرکت نکرده ارزش افزوده بالایی ندارد.

وی با اشاره به اینکه در جذب سرمایه­های بخش خصوصی استاندار هم دیدگاه خوبی دارد گفت: باید همه مسولان دست به دست هم دهیم تا بتوانیم در این بخش موفق عمل کنیم.

وی یکی از راه­های تشویق برای جذب سرمایه­گذاران را کاهش زمان رسیدگی به کار آنها دانست و گفت: در استام ما زیرساخت­ها و پتانسیل­های خوبی برای سرمایه­گذاران وجود دارد.

نماینده مردم ابهر و خرمدره اظهار داشت: در این صورت در آینده به سمت کاهش بیکاری و تولید بالا خواهیم رفت و فضای کسب و کار بهبود می­یابد.

وی درباره برنامه پنج توسعه اظهار داشت: برنامه پنجم توسعه به­گونه­ای تنظیم شده که ایران بتواند در اینده تبدیل به قطب اقتصادی منطقه شود و متناسب با فرهنگ اسلامی ایرانی تهیه و تنظیم شده است.

 احمد مهدوی ابهری با بیان این مطلب ادامه می­دهد: در این برنامه نرخ تورم 5/9 درصد، متوسط رشد نقدینگی20­درصد، متوسط کاهش جمع بیکاری 2/4 درصد، متوسط تولید ناخاص داخلی 8 درصد و متوسط رشد بهروری کل عوامل 5/2 درصد پیش­بینی شده است.

 نماینده مردم ابهر و خرمدره ادامه می­دهد: این لایحه جامع در چشم­انداز 20 ساله نظام قابل اجرا است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن معتقد است که باید از تمام پتانسیل­ها، سازوکارها، ظرفیت­ها و توانمندی­های نظام برای اجرای این برنامه استفاده کنیم.

 وی با بیان اینکه البته هنوز این لایحه به­طور کامل توسط همه نمایندگان مجلس مطالعه و بررسی نشده افزود: باید در آینده نزدیک بیشتر به آن پرداخت تا با رفع نواقص بتوان جامعه را به رشد و تکامل رساند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet