ایام محرم 1398
1389/02/21 20:11:00
سرویس کمیسیون ها
نماینده مردم خدابنده:

کمبود نقدینگی و فرسودگی، مشکل صنعت در استان زنجان

**مهمترین ضعف صنعت در استان کمبود نقدینگی، توجیه نبودن و فرسودگی بخش­هایی از آن است.

سید فاضل موسوی نماینده مردم خدابنده با بیان اینکه در یک ماه گذسته به بررسی و مطالعه صنعت استان پرداخته است گفت: به نظر من مهمترین دلیل کار نکردن صنعت کمبود نقدینگی، توجیه نبودن و فرسودگی بخش­هایی از آن است.

وی درباره وضعیت کشاورزی استان اظهار داشت: با وجود پتانسیل­ها و ظرفیت‌ها می­توان این استان را پایلوت کشاورزی مردن قرار داد و توانمندی­های استان را در این زمینه شناسایی کرد.

وی با بیان اینکه متاسفانه هنوز استراتژی کوتاه­مدت و بلندمدتی در بخش صنعت نداریم یادآورشد: باید یک برنامه­ریزی ثابت، درازمدت و کارشناسی شده داشته باشیم تا بتوانیم به درستی در این بخش پیشرفت کنیم.

موسوی گفت: متاسفانه صنعت فعلی ما فاقد یک چنین چیزی است و لذا ما در بسیاری از بخش­های صنعتی دچار مشکل هستیم.

وی تصریح کرد: برای همین امکان رقابت و صادرات با کشورهای دنیا را نداریم.

وی از احداث دو سد جولامانجی و زاغج خبر داد و گفت: با ابلاغ مرحله دوم اعتبارات خشکسالی، 5 میلیارد ریال برای آغاز عملیات اجرایی احداث این دو سد اختصاص می­یابد.

وی با تاکید بر محرومیت­زدایی از نقاط مختلف استان زنجان ادامه داد: آغاز مطالعات و اجرای سدهای نور آباد، سهرورد و شور چای، مطالعه و اجرای زیرساخت­های سه ناحیه گرماب، بزینه رود و ده­تپه، واگذاری زمین رایگان در شهرستان خدابنده به سرمایه­گذاران، کلنگ­زنی مجتمع خدماتی- رفاهی، تخصیص اعتبار جهت مطالعه طرح جامع شهر زرین رود و سهرورد، تخصیص500 میلیون تومان برای فاز اول سالن 800 هزار نفری و بررسی احداث شهرک دام­پروری در شهرستان خدابنده از دیگر جمله طرح­های مصوب شده برای توسعه شهرستان خدابنده است.

 وی با اشاره به اینکه در تمام دنیا براساس مزیت­ها و ضرورت­ها برای یک منطقه برنامه­ریزی می­کنند تاکید کرد: باید یک برنامه­ریزی ثابت، درازمدت و کارشناسی شده داشته باشیم تا بتوانیم درست در این بخش حرکت کنیم و امکاناتی را در اختیار سرمایه­گذاران قرار دهیم تا جذب شوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet