هدر موبایل
1389/02/21 16:51:00
سرویس سیاسی

نگرانی جمهوری خواهان مجلس سنای آمریکا از انتصاب النا کاگان

**نمایندگان مجلس سنای آمریکا به اوباما درباره انتصاب رئیس دیوان عالی این کشور، هشدار دادند.

به گزارش خانه ملت به نقل از بی بی سی، نمایندگان جمهوری خواه مجلس سنای آمریکا درپی انتخاب النا کاگان به عنوان رئیس دیوان عالی ازسوی باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا ، هشدار داده اند که وی به راحتی از سد سنا نخواهد گذشت.
میچ مکانل رهبر جمهوریخواهان در سنای آمریکا گفت: تجربه کم النا کاگان در دعاوی قضایی باید مورد بررسی قرار گیرد.
نمایندگان جمهوری خواه به شدت از پیشتیبانی سرسختانه کاگان از حقوق همجنسگرایان نگرانند. گرچه تایید انتصاب کاگان در سمت کنونیش بعنوان وکیل دعاوی قضایی دولت در دیوان عالی با دشواری های چندانی در سنا روبر نشد ، اما یک رای برای مقابله ومسدود کردن نامزدی او توسط جمهوری خواهان کافی است.
گفتنی است درچهل سال گذشته کلیه قضات منتصب دیوان عالی پیش تر نیز پیشینه قضاوت داشته اند، اما نامزد جدید نماینده و وکیل دعاوی قضائی دولت در دیوان عالی بوده است .
النا کاگان جایگزین قاضی جان پال استیونس می شود که یکی از قضات لیبرال دیوانعالی آمریکا است. کاگان یهودی است ودرکنارشش قاضی کاتولیک دردیوان عالی به این سمت منصوب می شود. با بازنشستگی قاضی استیونس دردیوان عالی آمریکا دیگر هیچ قاضی پروتستانی در دیوانعالی نخواهد بود
لازم به ذکر است اکثریت جمعیت آمریکا را پروتستانی ها تشکیل می دهند .باراک اوباما با انتصاب اعضای دیوانعالی می تواند بر روی جامعه آمریکا تا دهه ها تاثیر بگذارد زیرا این قضات برای دوره نامحدودی انتخاب می شوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet