عید قربان
1389/02/21 21:38:00
سرویس سیاسی

لاریجانی دستاوردهای سفر ترکیه را تشریح کرد

**رییس مجلس شورای اسلامی پس از ورود به تهران در جمع خبرنگاران حاضر در فرودگاه مهرآباد دستاوردهای سفر سه روزه خود به ترکیه را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" گفت: تعدادی زیادی از کشورهای اسلامی در سطح رییس و نایب رییس مجلس در این اجلاس حضور داشتند و در مورد حوادث مختلف فلسطین که بسیار تلخ است و باید از منظرهای مختلف مورد توجه قرار گیرد، بحث کردند.

وی افزود: موضوع یهودی‌سازی بیت‌المقدس که باید مورد توجه همه‌ی جهان اسلام قرار گیرد، بحث تخریب بناهای اسلامی، ساخت شهرک‌سازی و محاصره غزه از موضوعات بسیار مهم دیگری بود که در این اجلاس مطرح شد و کشورهای شرکت کننده در این اجلاس در صحبت‌هایشان آن‌ها را مد نظر قرار دادند.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این که اقدامات رژیم صهیونیستی در فلسطین باید موج جدیدی از نگرانی ایجاد کند؛ اما ما شاهد سکوت بین‌المللی در این زمینه هستیم، گفت: چرا چنین سکوتی وجود دارد؟ چون آنها می‌خواهند گام بعدی را بردارند که قطعا این یک توهین مضاعفی است.

لاریجانی تصریح کرد: رژیم صهیونیستی اقدامات سبعانه علیه جهان اسلام انجام می‌دهد و پس از آن ژست مذاکره می‌گیرد، ضمن آن که فضای رسانه‌ای بین‌المللی هم در این زمینه باید بیشتر تلاش کند تا اقدامات رژیم صهیونیستی در عرصه بین‌المللی بیشتر مطرح شود.

رییس مجلس شورای اسلامی، این اجلاس را فرصت خوبی برای مطرح شدن این‌چنین بحث‌هایی دانست و گفت: در این کنفرانس بحث کمیته قدس مطرح و قرار شد این امر پیگیری شود و فقط در حد اجلاس نباشد.

وی گفت: همچنین در حاشیه این اجلاس مذاکرات دوجانبه‌ای با برخی کشورهای شرکت کننده در این اجلاس صورت گرفت. حاشیه این اجلاس فرصتی بود که با مسؤولان ترکیه یعنی عبدالله گل، رجب طیب اردوغان و محمدعلی شاهین رییس مجلس ترکیه و وزرایی که ارتباط بیشتری با ایران در زمینه اقتصادی دارند مذاکراتی انجام شود.

لاریجانی گفت: این رایزنی‌ها در مورد مسائل مهم سیاسی منطقه و مورد علاقه طرفین و ترکیه صورت گرفت.

رییس مجلس در پایان با بیان این که با روسای مجالس کشورهای مختلف در مورد مناسبات دوجانبه مذاکراتی صورت گرفت، اظهار کرد: در مورد روابط پارلمانی و دغدغه‌های مشترک در منطقه بحث‌های خوبی انجام شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet