ایام محرم 1398
1389/02/21 20:30:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بزرگواری:

در غیاب رئیس مجلس گاهی شاهد برخی بی‌نظمی‌ها در جلسات علنی مجلس هستیم

**عضو فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس عملکرد هیات رییسه مجلس را رضایت بخش ندانست و گفت:سال ۸۸ که نظام شاهد فتنه انگیزی برخی افراد بود که قصد به چالش کشیدن جمهوری اسلامی را داشتند، هیات رییسه موضع‌گیری قدرتمندانه‌ای در مقابل فتنه‌گران نشان نداد.

"سیدعلی محمد بزرگواری" در گفت و گو با ایرنا با انتقاد از عملکرد هیات رییسه مجلس در یکسال گذشته اظهار داشت: هرچند نمایندگان از عملکرد رییس مجلس رضایت نسبی دارند اما اگر بخواهیم عملکرد هیات رییسه را جمع بندی و به صورت منصفانه در ترازوی قضاوت بگذاریم باید گفت که عملکرد هیات رییسه به لحاظ دفاع از به شان، منزلت و اقتدار مجلس چندان رضایت بخش نیست.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس یاد آور شد: برای نمونه زمانی که رییس مجلس در جلسه علنی حضور ندارد، گاهی شاهد برخی بی‌نظمی‌ها در جلسات علنی مجلس هستیم که این مساله حاکی از بی توجهی هیات رییسه به وظایفی است که آیین نامه داخلی مجلس به عهده آنان گذاشته است.

بزرگواری افزود: برخی از اعضای هیات رییسه در یک سال گذشته وظایف محوله خود را به درستی انجام ندادند.

این عضو فراکسیون انقلاب اسلامی با انتقاد از موضع‌گیری‌های سیاسی هیات رییسه مجلس در یکسال گذشته اظهار داشت: سال 88 که نظام شاهد فتنه انگیزی برخی افراد بود که قصد به چالش کشیدن جمهوری اسلامی را داشتند، هیات رییسه موضع‌گیری قدرتمندانه‌ای در مقابل فتنه‌گران نشان نداد و حتی در بسیاری موارد منفعلانه و دو پهلو سخن گفتند.

بزرگواری اضافه کرد: این عملکرد هیات رییسه این تصور را در برخی نمایندگان اصولگرا ایجاد کرده است که هیات رییسه قصد دارد تا رضایت همه جریان‌های سیاسی را جلب کند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس همچنین تصریح کرد: در این میان برخی از اعضای هیات رییسه و نواب رییس مجلس موضع گیری شفاف و اصولگرایانه نداشتند و می توان گفت که حرکت آنان در چارچوب اصولگرایی نبود.

بزرگواری همچنین با انتقاد از عملکرد سیاسی رییس مجلس بویژه در حوادث بعد از انتخابات اظهار داشت: رییس مجلس نیز در موضع گیری‌های خود در برابر فتنه گران و عقبه آنها در مجلس، برخورد شایسته‌ای نداشت که این مساله جای سوال دارد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet