شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/02/22 08:33:00
سرویس فرهنگی
توسط کتابخانه مجلس صورت می‌گیرد

رونمایی از تفسیر کتاب‌الله امروز در نمایشگاه کتاب

**«تفسیر کتاب‌الله» یکی از آثار برجای مانده زیدیه ایران در حوزه تفسیر قرآن بعد از ظهر امروز چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت در سرای اهل قلم بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران توسط کتابخانه مجلس رونمایی می‌شود.

دوره دو جلدی تفسیر کتاب‌الله اثر «ابوالفضل بن شهر دویر دیلمی» با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین «رسول جعفریان»، «سید محمد عمادی حائری»، «محمدکاظم رحمتی»، حجت‌الاسلام والمسلمین «محمد‌علی مهدوی‌راد» در سرای اهل قلم نمایشگاه کتاب رونمایی خواهد شد.

این اثر از سوی کتابخانه مجلس شورای اسلامی با همکاری کتابخانه تخصصی تفسیر و علوم قرآنی وابسته به دفتر آیت‌الله سیستانی در سال جاری منتشر شده است.

جلد نخست این کتاب از روی نسخه خطی شماره 12278 کتابخانه مجلس شامل سوره فاتحه تا سوره کهف است که در قرن نهم و دهم، کتابت شده است و جلد دوم نیز از روی نسخه خطی شماره17982 کتابخانه مجلس که شامل سوره مریم تا سوره الناس است که در قرن نهم کتابت شده است.

اثر حاضر، یکی از آثار برجای مانده زیدیه ایران در حوزه تفسیر قرآن است و به رغم آن که برگرفته از آثار دیگر است، اما به دلیل اقتباس از آثار مهمی که مفقود شده، اثری ذی‌قیمت و قابل‌توجه است. این درست است که زیدیه، به نوعی با برخی از افکار امامیه تعارض دارد، اما هم از حیث توجهی که به اهل بیت دارد و هم تفکر معتزلی و عقلی، قرابت زیادی با متون تفسیری و علوم اسلامی از منظر شیعی دارد. بنابرین توجه به این قبیل آثار برای تقویت پشتوانه فکری و فرهنگی شیعه امامی، اهمیت زیادی دارد.

دوره دو جلدی تفسیر کتاب‌الله در شمارگان 300 نسخه به قیمت 200000 تومان منتشر شده است.

نشست رونمایی از تفسیر «کتاب‌الله» امروز چهارشنبه 22 اردیبهشت، ساعت 16:30 دقیقه در سرای اهل قلم بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران رونمایی خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet