ایام محرم 1398
1389/02/22 10:17:00
سرویس صحن

تصویب مواد 17 و 19 طرح افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی

**دو ماده طرح افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی پس از انجام اصلاحاتی از سوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی به تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسید.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی هنگام بررسی طرح افزایش بهره وری بخش کشاورزی 2 ماده (17) و (19) این طرح را به دلیل وجود ابهاماتی مراعا گذاشتند.

کمیسیون کشاورزی، اب و منابع طبیعی با انجام اصلاحاتی در صدد رفع ابهامات نمایندگان در این دو ماده برآمد.

پس از انجام اصلاحات کمیسیون کشاورزی، این دو ماده به رای نمایندگان گذاشته شد و نمایندگان به اصلاحیه کمیسیون مربوطه رای مثبت دادند.

نمایندگان وزارت جهاد کشاورزی را موظف کردند که علاوه بر منابع پیش بینی شده در ماده (12) قانون تشکیل وزارت جهاد کشاورزی و در اجراء بند (د) ماده (18) قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران 49 درصد آورده سهم دولت در تشکیل و افزایش سرمایه صندوق های غیردولتی حمایت از توسعه بخش کشاورزی (بخشی، شهرستانی، استانی، ملی، تخصصی و محصولی) امکانات قابل واگذاری وزارت جهادکشاورزی و سازمان های تابعه پس از واریز به حساب خزانه و رعایت مقررات مربوطه از طریق شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی در سراسر کشور تامین نماید.

صندوقهای موضوع این ماده مجاز به فعالیت مالی، اعتباری و بازرگانی در بخش کشاورزی و منابع طبیعی و توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی از جمله فعالیتهای موضوع ماده (6) این قانون می باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet