هدر موبایل
1389/02/22 11:06:00
سرویس صحن

تصویب یک فوریت استفساریه افزایش حقوق کارمندان

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی به فوریت طرحی رای دادند که در آن درخصوص افزایش حقوق کارمندان اعلام نظر شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، دو فوریت طرح استفساریه جزء (الف) بند (7) ماده واحده قانون بودجه سال 89 کل کشور در جلسه علنی روز چهارشنبه مطرح شد که نمایندگان به یک فوریت آن رای مثبت دادند.

گفتنی است، به منظور جلوگیری از کاهش قدرت خرید حقوق بگیران ثابت دولت موظف است همه ساله ضریب حقوقی را حداقل به میزان تورم که از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام می گردد افزایش دهد.

براساس این گزارش 22 تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح استفساریه دوفوریتی را مطرح کدند که در آن درخصوص افزایش حقوق کارمندان اعلام نظر خواهد شد که نمایندگان یک فوریت طرح مذکور را با 122 رای موافق و 23 رای مخالف به تصویب رساندند.

موضوع استفساریه طرح یک فوریتی نمایندگان چنین می باشد، مفاد جزء (الف) بند (7) قانون بودجه سال 89 کل کشور موضوع اجازه دولت به افزایش ضریب حقوقی (ضرایب ریالی) شاغلین، بازنشستگان، موظفین و مستمری بگیران بدون رعایت ماده (125) قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده (150) قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران می باشد یا با رعایت این دو ماده؟

در پاسخ این استفساریه آمده است، تکلیف دولت به افزایش ضریب حقوقی شاغلین و بازنشستگان و موظفین و مستمری بگیران با رعایت مفاد ماده (125) قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده (150) قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران می باشد و بدیهی است کسری اعتبار احتمالی ناشی از این اجرا از محل جزء (ج) بند (7) قانون بودجه سال 89 کل کشور قابل تامین خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet