هدر اصلی
1389/02/22 11:15:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده تربت‌جام و تایباد:

شکل‌گیری تفاهم میان معتدلین هر دو جناح منتفی است

**نماینده مردم تربت جام و تایباد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: شکل گیری نیروی سوم سیاسی خط مشی و استراتژی مشخصی ندارد.

غلامرضا اسداللهی در گفت‌وگو با ایسنا، شکل‌گیری چنین تفاهمی میان معتدلین هر دو جناح را منتفی دانست و گفت: هر دو جریان دارای خط مشی مشخصی هستند، در حالی که ‌شکل گیری نیروی سوم خط مشی و استراتژی مشخصی ندارد و تنها در سطح یک تحلیل از اوضاع فعلی سیاسی کشور مطرح است.

وی افزود: مسلما اگر مبنای چنین تفاهمی عقلانی و بر اساس اصول نظام باشد، می‌توان بر آن صحه گذاشت، اما اگر این نیرو صرفا برای سرپوش گذاشتن روی برخی خراب‌کاری‌ها ایجاد شود، هیچ کس آن را قبول نخواهد داشت.

وی تاکید کرد: هر جریان و فردی که عقاید منطبق با راه امام(ره) و اصول نظام و مساله ولایت داشته باشد، مورد قبول اصولگرایان خواهد بود و در مقابل نیز هر جریانی با هر عنوانی اگر این اصول را قبول نداشته باشد، هیچ حلقه‌اتصالی با اصولگرایان نخواهد داشت.

وی با تاکید بر این‌که مسلم است که اصلاح طلبان معتدل برای ادامه فعالیت سیاسی، ناچار به جدا کردن راه خود از افراطیون هستند، افزود: با توجه به آنکه برخی از اعضای اصلاح‌طلبان در جریانات اخیر بسیاری از چارچوب‌های قانونی را شکستند و خط قرمزهای نظام را رد کردند این مسئله در خصوص اصلاح طلبان صادق‌تر است.

این نماینده مجلس با بیان این‌که اصولگرایان معتقد هستند که برخی اصلاح‌طلبان می‌توانند به دامن نظام برگردند، افزود: برخی اصولگرایان قائل به این امر هستند که اصلاح‌طلبانی که در انقلاب نقش داشته‌اند و در جریان فتنه راه خود را از جریان ضد انقلاب جدا کرده‌اند، می‌توانند به دامن نظام برگردانده شوند و دوباره به کار گرفته شوند.

اسدالهی در خصوص وضعیت جریان اصولگرا گفت: نقطه اشتراک همه اصولگراها اصول نظام است و اصولگرایان تنها در منش سیاسی با یکدیگر متفاوت هستند، اما مسلما عملکرد سیاسی همه اصولگرایان نیز به یک شکل نیست و برخی عناصر تندرو نیز در بین آن‌ها دیده میشوند، ضمن آنکه هر دو جریان اصولگرا و اصلاح طلب هویت دار هستند و معتدلین هر دو جریان نیز هر گونه افراط را طرد می‌کنند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet