شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/05/01 13:44:00
سرویس کمیسیون ها

هدایت خواه: 5 درصد درآمد واگذاری بنگاه‌های دولتی صرف هزینه‌های فرهنگی می‌شود

ستار هدایت خواه مخبر کمیسیون فرهنگی گفت: براساس مصوبه کمیسیون، ۵ درصد درآمد واگذاری بنگاه‌های دولتی صرف هزینه‌های فرهنگی می‌شود.

ستار هدایت خواه در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص جلسه روز گذشته کمیسیون فرهنگی با اشاره به اهمیت اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی گفت: در این جلسه اصلاحیه سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی مورد بررسی قرار گرفت که در این بررسی به جهت اینکه اجرای این سیاست موجب تحول عظیم اقتصادی در کشور خواهد شد لذا آثار فرهنگی زیادی را نیز در پی خواهد داشت.
وی افزود: کمیسیون به موجب اهمیت این موضوع یک ماده و تبصره الحاقی را به این سیاست برای رعایت مصالح فرهنگی اضافه کرده و آن را به تصویب رساند.
مخبر کمیسیون در توضیح این ماده گفت: براساس این مصوبه کمیسیون بنگاه‌ها، شرکت‌ها و سرمایه گذاران بخش غیر دولتی که اقدامات فرهنگی مناسبی را در دستگاه‌های خود انجام می‌دهند مورد حمایت‌های تشویقی قرار گیرند و این امر موجب خواهد شد که صاحبان شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران با انگیزه وارد این عرصه شوند.
هدایت خواه در مورد تبصره الحاقی به این سیاست اظهار داشت: کمیسیون همچنین مقرر کرد 5 درصد درآمد واگذاری بنگاه‌های دولتی صرف امور فرهنگی از قبیل تقویت فرهنگ کار، وجدان کاری، فرهنگ تولید و فرهنگ الگوی مصرف صحیح و تحقق اهداف فرهنگی برنامه چهارم توسعه و سند چشم انداز هزینه شود.وی افزود: این مصوبه موجب می‌شود فضای فرهنگی را بر این سیاست‌ها حاکم کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet