هدر موبایل
1389/02/22 12:49:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده مردم میاندوآب:

افراط و تفریط مانع بزرگی بر سر راه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب است

**نماینده مردم میاندوآب، تکاب و شاهین دژ در مجلس شورای اسلامی گفت: نحوه رعایت حجاب و عفاف در دانشگاه های امروز همراه با افراط و تفریط است.

مهدی عیسی زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که رعایت حجاب و عفاف باید به صورت کاملاً متعادل باشد، افزود:افراط و تفریط مانع بزرگی بر سر راه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب است، و اولین گام در راه نهادینه کردن این فرهنگ در دانشگاه ها پرهیز از تفریط و افراطی‌گری است.

وی دانشگاه را نقطه ثقل فرهنگ در جامعه دانست و افزود: امروز عفاف و حجاب یکی از مهم‌ترین موضوعات فرهنگی جامعه و دانشگاه‌ها یکی از مهم‌ترین عرصه‌هایی است که فرهنگ می‌تواند در آن نمود بیشتری داشته باشد.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: جوانان و دانشجویان دختر و پسر جامعه اسلامی ایران باید با تأسی از ائمه معصومین(ع)، با عمل به فرامین رهبر انقلاب و حفظ خون شهدا در تمام عرصه‌های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی ورود پیدا کرده و با حفظ حجاب و عفاف در آینده نقش خود را به عنوان یک مسؤول در نظام الهی و انقلابی کشور ایفا کنند.

وی اظهار کرد:در کشوری که مکتبش اهل بیت است و با خون شهدا جان گرفته است، بی توجهی به حجاب که مسئله ای ریشه‌ای است، قابل قبول نمی باشد؛ چراکه کوتاهی مسؤولان فرهنگی موجب سوء استفاده دشمنان شده و بستر را برای فعالیت ناشایست آنها فراهم می کند.

نماینده میاندوآب اظهار کرد:حفظ نکردن حجاب و عفاف خیانت به خون شهدای اسلام به شمار می رود، زیرا جوانان ایران اسلامی به شهادت رسیدند تا عزت و شرف ایران اسلامی حفظ شود.

وی در ادامه با اشاره به این‌که دشمنان به هر توطئه و ابزار فرهنگی برای مبارزه با فرهنگ ناب محمدی و از بین بردن ظواهر اسلامی در جامعه متوسل می شوند، اضافه کرد: اگر همه به فرامین امام (ره) و مقام معظم رهبری گوش فرا دهند و هوشیاری پیشه کنند ،بدون شک تمام توطئه‌های دشمنان نقش برآب خواهد شد.

وی تاکید کرد: جوانان باید باجایگاه و اهمیت عفاف و حجاب و آثار و برکات آن آشنا شوند، و بدانند در اثر نبود عفاف چه مفاسدی جامعه را تهدید می‌کند.

عیسی زاده تصریح کرد:مسؤولان امر و نهادهای فرهنگی باید طوری عمل کنند که جوانان با آگاهی کامل به رعایت حجاب و عفاف تشویق شوند و خود به خود به سمت آن حرکت کنند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet