هدر موبایل
1389/02/22 13:41:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
علاءالدین بروجردی:

اقتدار ایران در خلیج‌فارس به لحاظ حفظ منافع ملی یک امر بسیار مهم است

**رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: حراست و برقراری امنیت در آبهای خلیج فارس، تنگه هرمز، دریای عمان و اقیانوس هند بر عهده کشورهای منطقه که همگی متعلق به جهان اسلام و امت اسلامی است می باشد.

به گزارش خبرنگار مهر در منطقه عمومی جاسک، علاءالدین بروجردی پیش از ظهر چهارشنبه در حاشیه رژه بزرگ نیروی دریایی و نیروی هوایی در آبهای عمان بر روی عرشه خارگ در جمع خبرنگاران گفت: اقتدار ایران در دریای عمان و خلیج فارس به لحاظ حفظ منافع ملی و دفاع از تمامیت ارضی یک امر بسیار مهم است.

وی با افتخار آمیز و غروز آمیزخواندن صلابت ایران در آبهای آزاد و دور اظهار داشت: حضور نیروی دریایی ارتش در دریای عمان و نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس دو لبه برنده مانند قیچی است که هر دشمن متجاوزی را از بین خواهد برد.

بروجردی با اشاره به حضور ناظران خارجی در این رزمایش بیان داشت: حضور نمایندگان کشورهای حوزه خلیج فارس پیام دوستی و درس امکان دفاع از امنیت منطقه توسط کشورهای منطقه را به دشمنان میدهد.

وی عنوان کرد: به هیچ وجه ضرورت ندارد نیروهای بیگانه در منطقه حضور داشته باشند چرا که این توانمندی بالقوه در تمامی کشورهای منطقه وجوددارد.

این نماینده مجلس با اشاره به دیدگاه بالای امام راحل و فرمانده کل قوا که درس بزرگ انقلاب اسلامی را به جهانیان آموخت گفت: ما می توانیم با توانمندی های ملی خودمان به همه کشورهای عربی حوزه خلیج فارس دست دوستی و همکاری را برای حفظ امنیت منطقه حساس خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان بدهیم.

بروجردی همچنین با دعوت از کشورهای حوزه خلیج فارس و همسایه بیان کرد: امیدواریم روزی شاهد اینکه همه نیروهایی که به ناحق و بر خلاف منافع ملت های منطقه در آبهای خلیج فارس و دریای عمان حضور دارند دیگر شاهد نا امنی هایی که از سوی این کشورهای متجاوز بوجود آمده است نباشیم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet