هدر موبایل
1389/02/22 13:53:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
درپی تغییر نام سازمان تامین اجتماعی به صندوق

قنبری: عنوان سازمان خیلی کلی‌تر و فراگیرتر از صندوق است

**در پی تغییر نام «سازمان تامین اجتماعی» به «صندوق تامین اجتماعی» یک عضو کمیسیون اجتماعی در این باره، گفت: بهتر بود وزیر رفاه پیش از هر اقدامی این موضوع را با کمیسیون در میان می‌گذاشت.

داریوش قنبری در گفت‌وگو با ایسنا، تصریح کرد: تغییر نام سازمان تامین اجتماعی به صندوق تامین اجتماعی کار با مسمایی نیست، چراکه سازمان تامین اجتماعی، یک صندوق سرمایه‌گذاری تحت عنوان شستا دارد که به عنوان صندوق سازمان عمل می‌کند.

وی با بیان این‌که هدف از این نام‌گذاری را نمی‌دانم و احساس می‌کنم که این‌گونه نام‌گذاری تا حدود زیادی تامین اجتماعی را محدود می‌کند، افزود: عنوان سازمان خیلی کلی‌تر و فراگیرتر از صندوق است.

نماینده مردم ایلام در خانه ملت با ابراز نگرانی از این‌که مبادا این نام‌گذاری گستردگی و وسعت خدمات‌رسانی که در سازمان تامین اجتماعی وجود دارد را با مشکلاتی مواجه کند، تاکید کرد: باید هر گونه تغییر و تحول در عنوان و فعالیت سازمان‌ها بر اساس قانون باشد، البته انتظار این بود که وزیر رفاه حداقل با کمیسیون اجتماعی مجلس که کمیسیون مربوطه است، یک رایزنی می‌کرد. تا آنجایی که در جریان هستم رایزنی خاصی در این خصوص با کمیسیون صورت نگرفته است.

عضو کمیسیون اجتماعی هم‌چنین خاطرنشان کرد: بدون شک این اقدام باید با بررسی‌های بیشتری انجام می‌شد، به هرحال جا دارد که کمیسیون به تغییر و تحولات این سازمان بپردازد و آخرین وضعیت این سازمان را مورد بررسی قرار دهد.

تغییر نام سازمان به صندوق تامین اجتماعی براساس ماده 113 قانون برنامه چهارم است

هادی مقدسی، نایب رییس کمیسیون اجتماعی و نماینده مردم بروجرد در مجلس در این باره تاکید کرد: تغییر نام سازمان تامین اجتماعی به صندوق تامین اجتماعی ماده 113 قانون برنامه چهارم است که باید اجرا می‌شد، بر اساس این قانون در تجمیع صندوق‌های بازنشستگی پیش‌بینی کردند که سازمان تامین اجتماعی هم به صندوق تامین اجتماعی تغییرنام پیدا کند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet